המיליארדר החב"דניק יוסף גוטניק – יתמוך באיילת שקד

המיליארדר הידוע ומי שהיה "הפטרון של נתניהו" הודיע בראיון: "שקד היא היורשת, לאחר שרה"מ יפרוש מתפקידו" 

ר' יוסף גוטניק, המיליארדר החב"דניק שמימן את קמפיין "נתניהו טוב ליהודים", הצהיר בראיון ל'מעריב' כי יסייע לשרת המשפטים להיבחר לראשות הממשלה.

גוטניק, שמימן את קמפיין "נתניהו טוב ליהודים", מהגורמים המרכזיים לבחירתו של ראש הממשלה ב־96', וידוע כנדיב גדול, שבין השאר הקים את אולמי גוטניק בירושלים, הודיע כי היה מעוניין לראות את שרת המשפטים איילת שקד כראש הממשלה "לאחר שנתניהו יפרוש מתפקידו".

בראיון הסביר גוטניק כי בשנים האחרונות הוא בנה מערכת יחסים עם שקד, וכי יגייס את המשאבים שלו עבור ניצחונה. לדבריו, הוא בחר בשקד כממשיכת דרכו של נתניהו בשל דעותיה הימניות, כושר המנהיגות שלה, היכולת שלה לאחד ישראלים בהיותה "חילונית שמכבדת את הדת" ומכיוון שהוא מאמין שהגיע הזמן שבראשות ממשלת ישראל תעמוד שוב ראש ממשלה אישה, לאחר גולדה מאיר.

לצורך מטרה זו ייעץ גוטניק לדבריו לשרת המשפטים לעזוב את הבית היהודי ולהצטרף לליכוד. לפני כשבוע כתב גוטניק מכתב לשקד, שבו הוא מדגיש בפניה כי עכשיו זה הזמן לעשות את השינוי. "אני מאוד שמח לתמוך בה כיורשתו של ביבי", אומר גוטניק. "כששביבי יעזוב, היא צריכה להנהיג את הליכוד", הוא הוסיף.

גוטניק שמר על מערכת יחסים קרובה במהלך השנים עם נתניהו. רק לפני ימים ספורים שלח לו ראש הממשלה מכתב שבו הוא מודה לו על תמיכתו המתמשכת ועל חברותו. גוטניק אמר בראיון למעריב כי הוא מקווה שנתניהו ייצא ללא פגע מהחקירות שבהן הוא מצוי. אולם בינתיים, כך מתברר, נוקט גוטניק צעדים כדי לוודא שההנהגה בישראל תמשיך לבוא מהימין, גם כאשר עידן נתניהו יבוא לקצו.

אלא שאחד המכשולים הניצבים בפני גוטניק הוא שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי בה חברה היום שקד. אלא שלדברי גוטניק, בנט צריך "לזוז הצדה ולא להיות אנוכי". גוטניק הסביר כי בנט צריך לתמוך בשקד "לטובת שלמות הארץ והעולם היהודי, מכיוון שלו עצמו אין שום סיכוי להיהפך לראש ממשלה, והוא יכול לכהן כשר החוץ".

יצוין כי לפי מעריב, רק לפני כמה שבועות הוחלט לבטל את פשיטת הרגל של גוטניק, שהתמודד עם קשיים כלכליים. כמו כן,  על פי סקר שהתפרסם ב"מעריב" ביום שישי האחרון, אם הבחירות היו נערכות היום ושקד הייתה עומדת בראש הליכוד, היא הייתה מקבלת 33 מנדטים, כמספר המנדטים שנתניהו היה מקבל. עוד עולה מהסקר כי גוש הימין, בהנהגתה של שקד היה גדל מ־66 מושבים היום ל־73.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.