דאגה: היועץ האנטישמי החדש של טרמאפ

בשורות רעות לישראל: הנשיא טראמפ הודיע הערב על מינויו של ריינס פרייבוס, לראש הסגל של הבית הלבן – ריינס הוא יו"ר הוועדה הרפובליקנית הלאומית של ארה"ב שחיבר בין טראמפ לבין המחנה הרפובליקני המתון, העיתונאי סטיב בנון, שונא יהודים, שניהל את הקמפיין של טראמפ מונה ליועצו של טראמפ. { ארה"ב }

הנשיא טראמפ הודיע הערב על מינויו של ריינס פרייבוס, לראש הסגל של הבית הלבן – ריינס הוא  יו"ר הוועדה הרפובליקנית הלאומית של ארה"ב שחיבר בין טראמפ לבין המחנה הרפובליקני המתון והוא מבכירי תומכיו של טראמפ במרוץ.

המינוי של ריינס  נועד, להוביל לפיוס בין טראמפ למפלגה הרפובליקנית.

פרייבוס נחשב ל"איש מפלגה" ולבעל קשרים עם הצמרת הרפובליקנית – דבר שיקל על טראמפ להתנהל מול הסנאט ובית הנבחרים, שבשליטת  המפלגה הרפובליקנית – וזאת למרות הצהרות  טראמפ כי יכניס לשלטון "אנשים מבחוץ" בעלי השקפה שונה, על מנת לזעזע את הממסד.

עם זאת, מינוי נוסף  הוא העיתונאי סטיב בנון, שניהל את הקמפיין של טראמפ והיה לפי מספר דיווחים מועמד גם כן לתפקיד ראש הסגל, מונה לתפקיד יועץ לטראמפ.

בתקשורת האמריקנית נטען בעבר כי בנון אמר בעבר לגרושתו "אני לא רוצה שהילדה שלי תלך לבית ספר עם "יהודים פרחחים ומתבכיינים".  בעיצומו של המאבק המשפטי בנון הואשם באנטישמיות ובכך שהיה אלים כלפי מי שהייתה אשתו ."הוא לא רצה שהבת שלנו תלמד בבית ספר בלוס אנג'לס מכיוון שלומדים שם הרבה יהודים", הצהירה בפני בית המשפט במהלך 2007. "זאת הבעיה הגדולה ביותר שהייתה לו עם הבית הספר", ציינה.

בנון  סיפרה כי "הוא לא אוהב את הדרך שבה יהודים מגדלים את הילדים שלהם וקרא להם 'מתבכיינים'". והסבירה ש"אמרתי לו שישנם ילדים יהודים בבית הספר המתחרה ואז הוא שאל אותי מה אחוז היהודים בבית הספר המדובר. עניתי לו שאני לא יודעת כי זה לא מעניין אותי. אני לא אחנך את הילדה שלי להיות אנטישמית או בעלת דעות קדומות כלפי אף אחד". גרושתו  סיפרה על מה שהתרחש בזמן שהם בדקו בית ספר אחר. "הוא שאל את המנהל למה יש בספרייה כל כך הרבה ספרים הקשורים לחנוכה".

דובר מטעם בנון הכחיש את המיוחס לו. "הוא רשם את הילדה שלו בשמחה לבית הספר המדובר", טען.

הלילה ישודר בארצות הברית ריאיון טלוויזיוני ראשון עם טראמפ מאז היבחרו – לתכנית "60 דקות" של רשת CBS. טראמפ, פירט בריאיון את מדיניות ההגירה שלו ואמר כי הוא מתכנן לגרש "באופן מיידי" 2-3 מיליון מהגרים ללא מסמכים.

"מה שאנחנו הולכים לעשות זה לקחת את האנשים העבריינים, חברי הכנופיות, סוחרי הסמים – כל אלה הם בערך שני מיליון או אפילו שלושה מיליון", הסביר טראמפ. "אנחנו נוציא אותם מהמדינה או שנאסור אותם – הם כאן באופן לא חוקי".

 

עוד הוסיף טראמפ בריאיון: "אחרי שהגבול יהיה בטוח, אנחנו נחליט מי יעבור בגבול – הבכירים ברשות ההגירה ישקלו את הבקשות של האנשים הנפלאים אחרי שהמצב יחזור להיות נורמלי". הנשיא הנבחר הוסיף ואמר כי הוא עדיין מתכנן לבנות חומה בגבול עם מקסיקו, הצעה שעמדה במוקד הקמפיין שלו: "חלק ממנה יהיה חומה וחלק אולי יהיה גדר באזורים מסוימים, זה נקרא בנייה – אני טוב בזה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הגזעניים פשוט העתק הדבק הוא לא רצה שיהיו מידי יהודים בכיתה של הילדים שלו ומאותם טענות שאנו מוצאים אצל הגזענים מבני דודנו בארץ והמבין יבין מזעזע אבל אותה מנטליות

    ני הפרנק |
    הגב