המינויים של 'יש עתיד' במשרד החינוך: אשתו ויועצו של אריאל אטיאס

ניגוד עניינים? דה מרקר חושף: בזמן שהשר לשעבר, אריאל אטיאס, מקדם הסכם פשרה בין משרד החינוך ל'מעין החינוך התורני', מונו אשתו ויועצו-לשעבר לתפקידים במחוז החרדי החדש של משרד החינוך. משרד החינוך: המכרז כדין

משרד החינוך ורשת 'מעיין החינוך התורני' של ש"ס מו"מ על הפיכת הרשת לציבורית ומפוקחת שתזכה לתקצוב ולפיקוח מלאים של משרד החינוך, כך מדווח 'דה מרקר'. ע"פ הדיווח ש"ס תהיה הממונה על המחוז הספרדי-חרדי במשרד החינוך.

ההסכמה של ש"ס להקמת מחוז חינוך חרדי-ספרדי במשרד החינוך, היא זו שמנעה מהרשת קיצוץ של 25% בתקציבה, עליו הצהיר שר האוצר.

אולם מהכתבה מתברר, כי ש"ס זוכה כתוצאה מהמהלך בבונוס נוסף בדמות מינויים ומשרות לאנשיה: בין העובדים החדשים במחוז החרדי החדש ניתן למצוא את רעייתו של השר לשעבר אריאל אטיאס, כמו גם את יועצו לשעבר.

בכתבה מצוטטים גורמים במשרד החינוך שטענו: "אריאל אטיאס עושה לשי פירון בית ספר – גם בעניינים הקשורים למעיין החינוך התורני וגם בנושאים אחרים הקשורים לחרדים. הוא כיום אחד האנשים המשפיעים במערכת החינוך על התחום החרדי".

הגורמים גם מצביעים על כך שלאחרונה ניסה משרד החינוך למנות לראש המחוז את מנכ"ל משרד השיכון לשעבר, בתקופת אטיאס, מרדכי מרדכי.

בכתבה קבלו על כל שלשה מינויים שאינם עומדים בכללי המינהל התקין. הראשון: מינויו של הרב יוסף פוליטי, שהיה מפקח אזור הצפון ברשת, למפקח של משרד החינוך במחוז החרדי החדש.

השני: מינויה של אסתר אטיאס (אשתו של) לתפקיד לאחר שלא התקבלה לתפקיד במכרז הקודם לתפקיד שנערך בתחילת השנה. אך ועדת המכרזים השנייה שדנה במינויה לתפקיד היתה שונה באופן משמעותי מוועדות קודמות במשרד.

השלישי: מינויו של אשר גולד, שהיה יועץ התקשורת לשעבר של אריאל אטיאס. גולד מועסק במשרד החינוך כיועץ לענייני חרדים במחוז החרדי מאז אוגוסט 2013. הוא מועסק במשרד כיועץ חיצוני.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "פוליטי עמד בכל תנאי המכרז בהתאם להוראות הדין. בתנאי המכרז נדרש ניסיון בתחום החינוך החרדי והבחירה בתפקידי פיקוח נעשית על ידי ועדה מקצועית, על פי הוראות התקשי"ר".

באשר לאשתו של השר אטיאס נמסר: "ניסיונה הקודם של אטיאס והשכלתה הפדגוגית הם אלה שסייעו לה להתקבל לתפקיד. היא עמדה בכל התנאים ואף מעבר לכך"

ואילו באשר למינוי של אשר גולד נמסר: "בנוגע לטענות המועלות באשר לתפקידו של גולד, והקשר בעבר בינו לבין אריאל אטיאס ולהקמת המחוז לחינוך חרדי במשרד, אינם קשורים להקמת המחוז החרדי ואין בה משום ניגוד עניינים. מדובר בטענה מופרכת ומשוללת כל יסוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.