המינוי השנוי במחלוקת, צפוי לעבור היום- הרב אבינר במכתב לניצן "באתי לחזק את רוחך הטהורה"

מינויו של שי ניצן לפרקליט המדינה צפוי לעבור היום (א') בכנסת, וכבר מתכוננים לדיון סוער של השרים סביב מינויו.

עוד אתמול הודיע נפתלי בנט שר הכלכלה, ששרי הבית היהודי יצביעו נגד המינוי. לבנט  מפריעה העובדה שישנו מועמד אחד בלבד, ואין עוד שמות של מועמדים אפשריים למינוי זה.

ייתכן ויתנגדו למינוי גם חלק משרי י'שראל ביתנו' ואולי גם שר או שניים מהליכוד. אך למרות זאת נראה כי מרבית השרים יצביעו בעד המינוי.

הסיבה לוויכוח על המינוי, היא האיבה העזה שרוחש לניצן ציבור המתנחלים.

ניצן שימש כראש צוות אכיפת החוק על מתנחלים בשטחים, וכן הממונה על העמדה לדין בעבירות המרדה והסתה לאלימות ולגזענות, והתעמת בנושאים פעמים רבות עם גורמי הימין הפוליטי.

בימים האחרונים, בניסיון למנוע את בחירתו לפרקליט המדינה, אף הוגשה נגדו תלונה במשטרה, בטענה שבשנת 2010 השתמש בתפקידו כדי לסייע לקרוב משפחתו לבטל צו גירוש שהוציא משרד המשפטים נגד בת זוגו, בבדיקה מהירה הודיע ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי, כי אין כל תשתית ראייתית לפתיחת חקירה פלילית

הוגשה גם עתירה לבג"ץ על ידי התנועה למשילות ודמוקרטיה נגד המינוי.

"שי ניצן השתמש בתפקידו בפרקליטות כדי לכפות על ממשלת ישראל את עמדותיו הפוליטיות. דווקא בתקופה זו, ממשלת ישראל צריכה למנות פרקליט עם ניסיון במאבק בפשע המאורגן – ולא אדם עם רקורד של אכיפה סלקטיבית כלפי ציבור שומר חוק", קראה ח"כ ציפי חוטובלי.

ולמרות ההתנגדות, מפתיעים קולות תומכים, שבאים דווקא מכיוון הציבור הדתי והם למרבה הפלא, מברכים על המינוי.

"למען הגילוי הנאות אספר שאני חבר טוב של ניצן" אומר הרב דוד סתיו. "אני זוכר אותו כתלמיד מבריק בישיבת 'נתיב מאיר', שנשלח למלא את מקומם של ר"מים חסרים על ידי ראש הישיבה. אני לא עוקב אחרי כל החלטה שלו כדי לדעת אם אני מסכים איתה, אבל מההיכרות שלי איתו הוא אדם ישר והגון" ומוסיף  "כשמדברים עם ניצן דברים של טעם הוא מקשיב ושומע".

הרב רפי פוירשטיין מחזק את ניצן ומספר "מדובר באיש מבריק, עילוי, אדם ישר ביותר, נקי כפיים, ישר אינטלקטואלית, דורש אמת וחפץ אמת. לי נראה שניצן הוא קודם כול ציוני וישר, והוא נכס וברכה לפרקליטות" אומר ניצן "מעבר ליכולות המקצועיות הוא חדור תחושת שליחות. הוא היה יכול לעשות הרבה כסף במגזר הפרטי ולהתפרנס בכבוד, והוא בחר ביודעין בשירות המדינה כדי להיות שותף בבניין הארץ. כמי שעקב אחריו לאורך השנים, הוא היה ממונה על נושאים ביטחוניים ובמסגרת זו החברים הנכבדים מהימין שוכחים שהוא הגן על האפשרות לבצע סיכולים ממוקדים ומעצרים מנהליים. כל אחד רואה את הצדדים שבהם הוא נפגע – ולא את התמונה הכוללת".

במכתב שנשלח בתקופת ההפגנות מחוץ לביתו של ניצן בשנת 2011 ופורסם ב'מעריב' יוצא הרב אבינר מגדרו ומחזק את ניצן ובו הוא יוצא נגד התקפות הימין "באתי לחזק את רוחך הטהור נגד כל אלה שמבזים את כבודך מפני שהנך עומד על משמר חוקי מדינתנו. חוק זה חוק", אומר הרב אבינר, "פעמים רבות אני נשאל: מה יותר עליון – התורה או החוק? ואני משיב: ודאי התורה, אבל התורה עצמה אומרת לנו שיש לשמור חוק. נחמתנו היא שהמבזים אותך הינם זניחים בהשפעתם באומה, ולכן אין להם דרך אחרת אלא כוח הזרוע. וכבר סיפרו רבותינו שריבונו של עולם אומר למשה ואהרן: על מנת שיהיו מקללים אתכם, על מנת שיהיו סוקלים אתכם (רמב"ם, הלכות סנהדרין פרק כ"ב)". את המכתב מסיים הרב אבינר בברכת "חזק ואמץ בעבודת הקודש".

 

תמונה ראשית- פלאש90

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.