המינוי של נתניהו: "משפחה גדולה זה חטא"

זעם בציבור החרדי: ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את פרופ' אבי שמחון ליו"ר המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה.שמחון כתב מאמרים נוטפי שנאה כנגד הציבור החרדי בעיתונים הכלכלים, 'גלובס' ו'דה מרקר': "משפחה עם 8 ילדים היא חטא. שמונה ועשרה ילדים זה הרסני לחברה". { מינוי תמוה}

מינוי שנוי במחלוקת: ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את פרופ' אבי שמחון ליו"ר המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה.

שמחון  כתב בעבר מאמרים נוטפי שנאה כנגד הציבור החרדי  בעיתונים הכלכלים, 'גלובס' ו'דה מרקר': "משפחה עם 8 ילדים היא חטא. שמונה ועשרה ילדים זה הרסני לחברה".כתב בדה מרקר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה: "אני משוכנע שפרופ' אבי שמחון, בתפקידו כיושב ראש המועצה הלאומית לכלכלה, יסייע לממשלה ולי להתמודד עם האתגרים הכלכליים והחברתיים שעומדים בפנינו, ולהמשיך ולהוביל את כלכלת ישראל לצמיחה ולשגשוג לטובת כלל אזרחי ישראל".

חברת הכנסת שלי יחמוביץ צייצה בטוויטר וכתבה :"שמחון הוא קפיטליסט מיושן עמוס קלישאות שאבד עליהן הכלח, שונא עניים בכלל וחרדים בפרט. דרך מעניינת של נתניהו עלינו ועל דוח העוני".

העיתונאי החרדי אריה ארליך ביקר בחריפות את המינוי של שונא החרדים וכתב בטוויטר "האיש שאמר ש״משפחה גדולה זה חטא״ קיבל פרס מנתניהו והפך לקובע מדיניות כלכלית. זה יהיה חטא לבוחרים אם המפלגות החרדיות לא ידרשו לבטל את המינוי".

מהח"כים החרדים לא נמסרה תגובה עד כה. המינוי עצמו הוא תמוה שכן לאחר שורה של כישלונות בבחירות מעומדים בלשכת נתניהו, כמו רן ברץ, היה מן הראוי כי נתניהו "יבדוק בגוגל" קודם המינוי של האיש שהתבטא בחריפות כנגד הציבור החרדי.

שר האנרגיה, דר' יובל שטייניץאמר כי אני משוכנע, כי אדם מוכשר, מקצועי ובעל מומחיות במאקרו כלכלה כמו אבי, יצליח להוביל את המועצה הלאומית לכלכלה ולהטביע בה את חותמו. אני מאחל לפרופ' שמחון הצלחה בתפקידו החדש".

שמחון הודה לנתניהו על האמון שניתן בו ואמר "אני מקווה שאסייע בהובלת התהליכים החשובים לביצור מעמדה של כלכלת ישראל ולשיפור רווחתם של אזרחי ישראל. אני מודע לאחריות הנדרשת מראש המועצה הלאומית לכלכלה. אני יודע שמחכה לי במועצה צוות של אנשים מעולים ומקצועיים ושאזכה לעצתו ולעזרתו של קודמי בתפקיד".

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.