המירוץ ללשכת עורכי הדין יצא לדרך: חרדים בין המועמדים

לאחר ישיבה דרמטית בלשכת עוה"ד, אושרו סופית הרשימות למרוץ לבחירות ללשכת עוה"ד בישראל, הבחירות ללשכה מתקיימות אחת לארבע שנים. בין המועמדים: עורכי הדין החרדים: מורגנשטרן, מושקוביץ, יוסטמן וויצמן.

אתמול, לאחר ישיבה דרמטית בלשכת עוה"ד, אושרו סופית הרשימות למרוץ לבחירות ללשכת עוה"ד בישראל, הבחירות ללשכה מתקיימות אחת לארבע שנים, הבחירות הקרובות תתקיימנה בעוד כחודש וחצי ולראשונה ישנה רשימה דתית – חרדית מגובשת ומלוכדת שרצה הן לוועד הארצי והן במחוז ת"א והמרכז, ברשימת "אמונה במקצוע" חברים עו"ד חרדים ודתיים פעילים הן במישור המשפטי והן במישור הציבורי ומייצגים את כל שכבות הציבור הדתי והחרדי.

ליו"ר הלשכה מתמודדים בין השאר עו"ד דורון ברזילי שהיה יו"ר הלשכה בקדנציה האחרונה ועו"ד אפי נווה שעמד בראש מחוז ת"א והמרכז של לשכת עוה"ד וחולל שינויים מבורכים במהלך הקדנציה האחרונה.

הרשימה הדתית – חרדית היחידה המתמודדת הן לוועד הארצי והן למחוז תל אביב והמרכז נקראת "אמונה במקצוע", הרשימה קיבלה את עידודם וברכתם של אישי ציבור רבים בציבוריות הדתית והחרדית. העומדים בראשה הינם עו"ד פעילים הן בתחום המשפטי והן בתחום הציבורי, בראש הרשימה עומד עו"ד יוסי וייצמן יו"ר וועדת הוצל"פ בלשכת עוה"ד ויו"ר לשכת הקשר ב"ב, איתו עוה"ד שלמה לינצר חבר המועצה הארצית בלשכת עו"ד בישראל, מנחם מושקוביץ עוה"ד של סיעת דגל התורה בירושלים, אדי סוברי, מנכ"ל אתר הפורומים המשפטיים, אברהם יוסטמן סמנכ"ל קרן קמ"ח, רפי אסרף, ועוד מספר עו"ד פעילים ומוכרים. ברשימת "אמונה במקצוע" במחוז ת"א והמרכז מתמודדים עוה"ד משה מורגנשטרן, צבי וישינגרד, שחר בקשי ועו"ד דוד איזקסון.

הרשימות שהוגשו לוועדת הבחירות לפני כשבועיים אושרו כאמור הערב וחברי הרשימה כולה אושרו על ידי הוועדה. חשיבותה של רשימה דתית חרדית בלשכת עוה"ד מקבלת בבחירות הללו משנה חשיבות בעקבות מספר עורכי הדין הדתיים והחרדים שהשתלבו במקצוע בשנים האחרונות, אין ספק כי בראש ובראשונה נדרשת ההתייחסות לפן המקצועי בלשכה בו יש לחברים ברשימה עשיה ברוכה מזה מספר שנים גם ללא תפקידים רשמיים, אך גם הפן הערכי והחברתי של אופי הפעילות של הלשכה חשוב מאוד לעורכי הדין הדתיים והחרדיים, חלק מפעילות הלשכה בא לידי ביטוי בימי עיון ובמפגשים מקצועיים שעד היום לא היו מותאמים לציבור שומרי המצוות, גם התכנים של ימי העיון וגם האופי שלהם, האפשרות להשתלב במוסדות הלשכה יאפשר לאלפי עוה"ד הדתיים והחרדים להביא את קולם לידי ביטוי. חשוב לציין כי בדיונים המתקיימים לאחרונה גם עורכי הדין שאינם דתיים העלו את הצורך לתת משקל לציבור הדתי בלשכה כפי ששאר המגזרים מקבלים בה את ביטויים.

בחודשים האחרונים התגבשה הרשימה והמועמדים העומדים בראשותה של רשימת "אמונה במקצוע" נבחרו בקפידה במטרה שאכן הם יגיעו מכל שכבות הציבור הדתי והחרדי ויהיו אנשי עשיה הרואים בתפקידם שליחות ציבורית ראשונה במעלה, התגובות שהתקבלו עוד בטרם פורסמה באופן רשמי ריצתה של רשימת "אמונה במקצוע" לבחירות היו אוהדות ומלאות עידוד ותמיכה. תקוותם של העומדים בראש הרשימה היא שציבור עוה"ד הדתיים והחרדים יתגייסו הפעם לתמיכה ברשימה במטרה להטביע את חותמם על פעילות הלשכה בקדנציה הקרובה בעז"ה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.