המירוץ לנשיאות: ב'דגל' שוקלים לתמוך בדליה

כמה ימים לפני מועד הבחירות לנשיאות, ובסיעות החרדיות הקולות מתפזרים לכל עבר.- גפני מקלב ואשר שוקלים לתמוך באיציק

 

המירוץ  לנשיאות מגיע לישורת האחרונה:  כמה ימים לפני מועד הבחירות לנשיאות, ובסיעות החרדיות הקולות מתפזרים לכל עבר.

על פי הפרסום ב- nrg ח"כ משה גפני ניסה  להוביל  מהלך שלא לתמוך ברובי ריבלין בגלל הרצון לנקום בליכוד, "המטרה שלנו, כעיקרון, היא לא ללכת עם הליכוד, ולא רק נגד נתניהו אישית, ריבלין לא מתאים בשום מצב". עמדת גפני לא התקבלה..

מפילוח הקולות עולה כי: גפני, אורי מקלב ויעקב אשר מתלבטים בין פואד בן-אליעזר ובין דליה איציק, עם נטייה לאיציק..

מוזס וליצמן, יעניקו את קולם לריבלין,  אייכלר נוטה לכיוון איציק.  פורוש, נוטה להימנע בהצבעה.

ומה בתנועה הספרדית? אמש התכנסו חברי הסיעה לישיבה בהר חוצבים בה ישבו  חברי הכנסת של ש"ס וביקשו חופש הצבעה, החברים טענו כי "אין שום היגיון שנודיע כבר עכשיו במי ש"ס תומכת, אם גם ככה הבחירות האלו לא יוכרעו בסיבוב אחד ויידרש בכל מקרה סיבוב שני בין שניים מהמועמדים", הסביר אחד מחברי הכנסת של המפלגה.

"כמעט כולנו מאוחדים בעניין הזה, וככל הנראה גם מועצת גדולי התורה אמורה לאשר את הבקשה". אם תחזיתם נכונה, תכונס סיעת ש"ס פעם נוספת בין הסיבוב הראשון לסיבוב השני – בין שני הסיבובים תתקיים הפסקה של כמה שעות – לצורך דיון מחודש בשאלת התמיכה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא לחנם הלך…
    אספר לכם סיפור שהתרחש בדידי לפני למעלה מעשרים שנה ואולי כ30. הימים היו לפני הבחירות לכנסת שאליה נבחרה לראשונה דליה איציק כחברת כנסת מטעם מפלגת העבודה. שהיתי אז לרגל מסחרה של אשתי בחנות ביטונאית לבגדים בתל אביב. כשאל החנות בה עבדה מכירתה של איציק נכנסה דליה איציק מלווה בבן עדות המזרח מן הסוג שמשתענז ומסתפח דוקא לשמאל, ואז היא שכנעה את המוכרת להצביע עבורה ואז היא הצביעה לעברי כאשר אני נמצא מאחוריה ואומרת: את אלה נגייס לצבא! בכל הלהט והשטנה שאנו רואים היום אצל לפיד.
    כך שאני לא מבין מה מצאו בה חברי הכנסת החרדים. אולי היא חזרה בתשובה ואני לא יודע על כך?

    מאיר ביר |
    הגב