המירוץ לנשיאות: הכוורת של רבלין נחשפת

הוא המועמד המועדף על רוב העיתונאים, זוכה לפופולריות בקרב חברי הכנסת הערבים ומצליח לבלבל את הנציגים החרדים. פרויקט מיוחד: כך הפך ח"כ ראובן רבלין – 'המורד' ואיש ארץ ישראל השלמה – לחביבם של העיתונאים, אנשי השמאל והחכי"ם הערבים

בעוד עשרה ימים תבחר הכנסת את נשיא המדינה העשירי. המערכת הפוליטית סוערת וחברי כנסת אלמונים הפכו למחוזרים ביותר במשכן: כולם מבקשים לקבוע איתם פגישה ולרבים מבין החכי"ם האלמונים מדובר ברגעי עדנה.

גם בכלי התקשורת זוכה המרוץ לנשיאות לסיקור נרחב. אין יום שבו כלי התקשורת לא עוסקים בנושא, עד כדי כך שלפעמים נוצר הרושם כאילו העיתונאים הם אלו שבוחרים את הנשיא. אין ספק שאם זה תלוי בכלי התקשורת אז רובי ריבלין 'הביתרי' הוא המועמד המועדף על כלי התקשורת, זאת בשל היחסים החמים שיש לו עם רבים מהעיתונאים.

איך בדיוק הצליח האיש המזוהה יותר מכל עם הימין, איש ארץ ישראל השלמה הפותח כל שיחה ב'כאן רובי מירושלים', להיות חביבם של אנשי העיתונאים, אנשי השמאל וחברי הכנסת הערביים?

ההסבר הוא כזה: ריבלין בנה סביבו כוורת המקיפה אותו ומיועדת להעברת מסרים המותאמים מראש לכלל חברי הכנסת, ככה שכל אחד "מרגיש אצלו בבית".

מי ומי בכוורת?

רבקה רביץ – חרדים
ראש הלשכה של רובי היא רבקה רביץ, אשתו של יצחק רביץ – איש דגל התורה וסגן ראש עיריית ביתר עלית ובנו של חה"כ הרב אברהם רביץ ז"ל. היא פועלת בגזרת חברי הכנסת החרדים הן מש"ס ויהדות התורה. נכון לעכשיו הצלחתה ניכרת בגזרת כלי התקשורת החרדים: היא זו שהובילה את הספין המוצלח לפיו כדי להביך את ביבי צריך להצביע רובי. אגב, לאחר שנתניהו הודיע על תמיכה ברבלין, שונה הספין ועכשיו הוא עומד על "צריך ללכת עם המנצח".

מאמר המערכת של המודיע גרם לה מבוכה רבה, אולם קולו של ליצמן מובטח לה. את ש"ס היא עדיין לא פיצחה ושם כנראה נכונה לה ולבוס שלה אכזבה רבה. היא מתקשה להציג לעיתונאים את ההישגים של רובי למגזר החרדי וגם את ההצבעה של רובי רבלין בעד חוק הגיוס היא מתקשה להסביר, אולם ידידי המשפחה מתחננים "אחות לנו בבית המלך אנא הצביעו עבורו".

חיים כץ – ראש מטה

ח"כ חיים כץ חברו לסיעה, מכהן כיו"ר המטה למען בחירתו של רובי לנשיאות. עיקר עבודתו של כץ היא בתוך סיעת 'הליכוד ביתנו' שם יש לריבלין לא מעט יריבים.

הראל טובי – דתי לאומי

טובי מכהן כדוברו של ריבלין. הוא חובש כיפה סרוגה וגר באחת ההתנחלויות שבגוש עציון. הוא נמצא עם ריבלין מאז שכיהן כיו"ר הכנסת בקדנציה הראשונה, ומרכז עבורו את העבודה מול כלי התקשורת. אולם תחת אחריותו נמצאת גם מפלגת הבית היהודי. בגזרה הזו, טובי רושם לעצמו הצלחה מסחררת. ניתן לומר כי רוב חברי הבית היהודי יצביעו עבור ריבלין. הוא הצליח "להשכיח" מחברי הכנסת הניציים את ביקורו הראשון של רובי כיו"ר כנסת באום אל פחם, את דבר מינויי של אחמד טיבי ליו"ר וועדת חקירה ממלכתית שגרמה לצרות לא קטנות לאנשי הימין, הוא גם דאג להסתיר את מינויו של ח"כ ברכה לראש משלחת רשמית, כמו גם את טיפולו הרופס בחנין זועבי כשזו השתתפה במשט המרמרה.
ריבלין רואה בטובי נכס שהצליח להסיר ממנו הרבה קשיים בדרך לבית היהודי.

אמלי מואטי – שמאל ערבים

אמלי נשכרה לצורך הבחירות לנשיאות. היא אשת תקשורת המפעילה משרד יח"צ המתמחה בעיקר באינטרנט וברשתות החברתיות, כאשר בעבר היא עבדה עם ציפי לבני.

בבחירות האחרונות, רצה אמלי מואטי בעצמה למועצת העיר תל אביב ברשימת 'עיר ללא גבולות'. רשימה, אגב, שלא עברה את אחוז החסימה. בראש הרשימה עמדה אסמא אגברייה זחאלקה, המזוהה עם רשימת דע"מ הערבית. אמלי היא פמיניסטית מוצהרת ומשתייכת לצד השמאל-רדיקאלי של המפה הפוליטית. ריבלין מאוד מחשיב את דעתה ולא יוצא לפגישה או ראיון עם ח"כ ערבי ללא שהוא מקבל ממנה ייעוץ ותדרוך. אמלי גם ניהלה וויכוח נוקב עם שר החוץ ליברמן בעבר – דבר שלא מוסיף נקודות לרובי מול ליברמן.

רוני אלון – יש עתיד ומר"צ

רוני היא נכדתו של השופט מנחם אלון ז"ל ובתו של נשיא ביהמ"ש המחוזי בבאר שבע ספי אלון. היא עבדה באגף הדוברות כשרובי כיהן כיו"ר הכנסת. מלבד העיסוק התקשורתי הכולל תדרוך יום יומי של כתבים היא פועלת מול חברי הכנסת של יש עתיד ומרצ. במר"צ מצבו של רובי קשה אולם הוא עדיין תולה בחברי המפלגה תקווה כמו גם בחברי יש עתיד.

זאב דולינסקי

זאב מכהן כיועצו הפוליטי של רובי למעלה מעשר שנים. יש אומרים כי הוא איש סודו ומטפל בקשר של רובי מול חברי המפלגה קשר שזכה, לדברי מקורביהם של השניים, להצלחה. "מאז שזאב עם רובי, הוא תמיד מדורג בחמישה הראשונה" אומר חבר מרכז ל'קוקר'. זאב פועל בגזרת חברי הכנסת של הליכוד וזאת בנוסף לראש המטה חה"כ חיים כץ.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מדאיג אם זה רובי ריבלין זאת אומרת הכל שקר אחד גדול גועל נפש הוא מוכן להגיד לכל אדם את המוזיקה שהוא רוצה לשמוע זה חמור מאוד

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב