המירוץ לנשיאות: פגישת פיוס בין נתניהו לריבלין

המרוץ לנשיאות: המעומדים מפעילים מכבש לחצים כבד כמה ימים לפני תום המירוץ.

על פי החינמון של ראש הממשלה,'ישראל היום', ביומיים האחרונים מקיימים בכירים בליכוד מגעים קדחתניים עם ריבלין ונתניהו על מנת להוביל לפגישת פיוס.

מי שמנסה לתווך בין השניים הם מקורביו של נתניהו, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון וח"כ חיים כץ.השניים נועדו ושוחחו כמה פעמים עם ריבלין ויעלון נפגש בנושא עם ראש הממשלה. לדבריו, "ריבלין הוא האדם המתאים ביותר להיות נשיא המדינה והוא המועמד היחידי מהליכוד. התמיכה הרחבה שיש למועמדותו בתוך הליכוד ובכנסת מעידה על כך יותר מכל."

האם יש סיכוי להשלים עם ריבלין? גורם ששוחח עם הצדדים בנושא אמר כי התרשם כי קיימת נכונות מסוימת של הצדדים לעשות כן.

מאידך, ראש הממשלה נתניהו מפעיל מכבש לחצים על יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ומבקש הימנו להתמודד לתפקיד, "מבחינתו של ראש הממשלה יש רק אפשרות אחת, והוא פשוט עובד עליה בכל הכוח", הסבירו בכירים בליכוד ל'מעריב'. "וזה למרות שיולי כבר הבהיר, כולל בכלי התקשורת, שהוא לא מוכן להיכנס למרוץ ושאין לו שום כוונה לעזוב את לשכת יו"ר הכנסת".

אדלשטיין קיבל כמות של טלפונים מלשכת ראש הממשלה שעברה לתחום הדו-ספרתי. אבל זה לא רק מלשכת נתניהו – גם שרים וחברי כנסת נשלחו להרים אליו טלפון ולנסות לשכנע אותו: אביגדור ליברמן, יריב לוין וזאב אלקין הם רק חלק מהרשימה.

.ומה קורה במפלגות החרדיות?- בימים האחרונים נשמעים קולות שנוטים דווקא לתמוך בריבלין לתפקיד. ח"כ יעקב ליצמן, חברו הטוב של ריבלין, הודיע על כך כבר בפומבית; וגם חבריו לסיעה יתמכו בריבלין. על פי מעריב, "הרצון העז לנקום בנתניהו על רקע חוק גיוס החרדים שאושר לאחרונה, וכמובן בעקבות השארתם מחוץ לממשלה והכנסתו של יאיר לפיד".
"נעשה הכול כדי להחזיר לנתניהו על הפגיעה בנו", אמרו השבוע כמעט כל חברי הכנסת של המפלגה בשיחות סגורות. "ומכיוון שריבלין הוא האדם האחרון שנתניהו רוצה לראות בבית הנשיא, הוא המועמד שככל הנראה יקבל את הקול שלנו". באופן אבסורדי, אם נתניהו באמת כל כך מעוניין למנוע מריבלין להיבחר, הדרך הטובה ביותר מבחינתו היא פשוט להודיע על תמיכה בו. הכול הפוך בכנסת שלנו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.