המירוץ לנשיאות: כיצד יצביעו בש"ס?

ביום שני ישבו יו"ר סיעת ש"ס ח"כ אריאל אטיאס, ולצדו יו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג, יו"ר הסיעה איתן כבל לחצו על אטיאס לתמוך בפואד – במי יתמכו.?

הבחירות לנשיאות המדינה מתקרבת לקראת הישורת האחרונה. המעומדים מחזרים על  פתחיהם של חברי הכנסת החרדים שעדיין לא החליטו במי לתמוך.

ש"ס נמצאת בפרשת דרכים, אריה דרעי ואלי ישי נמצאים בעיצומו של עימות מתוקשר חסר תקדים, ההשלכות של העימות בין הניצים יבואו לידי ביטוי בהצבעה החשאית לנשיאות המדינה.

ביום שני ישבו יו"ר סיעת ש"ס ח"כ אריאל אטיאס, ולצדו יו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג, יו"ר הסיעה איתן כבל והמועמד לנשיאות בנימין (פואד) בן-אליעזר. הארבעה לחצו על אטיאס לתמוך בפואד.

"זו הייתה אישית לוחצת", הגדיר זאת אחד מהנוכחים ל'מקור ראשון' השלושה התחננו שש"ס תודיע בפומבי על תמיכה בבן-אליעזר. "אם תודיעו על תמיכה זה גם יישר את רוב חברי הסיעה שלכם, כולל אלו שעדיין מתלבטים",אמר אטיאס.

"99 אחוז שנודיע על תמיכה פומבית באחד המועמדים לנשיאות", אמרו בכירים בש"ס.

פואד מסתודד עם אטיאס ודרעי - פלאש 90
פואד מסתודד עם אטיאס ודרעי – פלאש 90

 

במי המפלגה צפויה לתמוך?

לדברי הבכירים בש"ס, במפלגה מתכוונים להודיע על תמיכה  בבן-אליעזר או דליה איציק. "בבחירות האלו, בדיוק כמו בבחירות לנשיאות בעבר, מתברר שחברי הכנסת של ש"ס הם אלו שמכריעים", טענו במפלגה. "לכן החיזור אחרינו נמרץ. כרגע אנחנו מתלבטים בין פואד לדליה".

יש לציין, כי ש"ס נמצאת בצל מאבק כוחני בין דרעי לישי.  כאשר חבורת ישי מתכוונת להצביע בניגוד לדעתו  של דרעי שאינו שולט על החכי"ם הסוררים, גורמים במערכת בפוליטית מעריכים כי ש"ס תתפצל בהצבעה .

אנשי ריבלין טוענים שהוא קיבל הבטחה מהרב עובדיה יוסף, בבחירות הקודמות לנשיאות, שש"ס תתמוך בו. בכירי המפלגה דוחים את הדברים. "בפעם הקודמת תמכנו בשמעון פרס, אז הרב בחר לנחם את רובי במכתב שאומר שהוא יכול להיות נשיא מצוין, אבל לא יותר מכך, ואין שום הבטחה".

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רק רבנו שלמה עמאר יציל את שס מהמפלצת דרעי

  מסעוד בן מכלוף בן כליפא |
  הגב
  • איזה אתר מכוער ומגעיל מפרסם כל היום כתבות מכוונות נגד דרעי בזמן שכל בר דעת יודע שהילדים של ישי ועוד כמה טיפשים שאינם יכולים לעכל את ניצחונו של דרעי וכוחו הגדול בציבור הכללי החרדי החסידי והליטאי כאחד ומנסים בכל מיני קטנויות וסיפורי הבל והבאי להשמיצו בכל מיני תככים אישיים וטיפשיים כשבנאדם כמו דרעי ומי משכיר אותו יודע שהראש שלו לא עומד שם נכון שהוא זומם תככים ומארגן תרגילים פולטיים אבל לא נגד ישי אלא למען הציבור החרדי.

   ואתם אתר קוקר סופכם יהיה שלא ירצו לפרסם אצלכם ולא יהיה לכם ממה להתפרנס חוץ מהשיקים של ישי ואנשי הצדיק הרב עמאר שמסכן נפל לידי בריונים רשעים שמוחצים אותו באם לא ילך בקו שלהם, תשאלו את החברה מהמשחטה שאלקסלסי יושב להם על הוריד מי זה ניסים, פושע נאלח חוץ מלחשוב על שררה וכבוד ממון והנהגה הוא לא חושב על כלום ושום דבר לא עומד בדרכו להגיע לתככיו.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב