המירוץ לקלפי – ש"ס מתרסקת בסקרים

בחירות בפתח: סקרי סוף השבוע מראים על מגמת ירידה של מפלגת ש"ס במנדטים. אחותה האשכנזית שומרת על כוחה.

גוש הימין, בראשות הליכוד, ירכיב את הממשלה הבאה. כך עולה מסקר שנערך על ידי עיתון "ישראל היום" באמצעות חברת הסקרים "מחקרי הגל החדש".

 

על פי הסקר, הליכוד זוכה ל-22 מנדטים, הבית היהודי זוכה ל-16 מנדטים, מפלגתו של השר לשעבר כחלון ל-13, העבודה ל-12, ישראל ביתנו 10, ומפלגת יש עתיד זוכה גם היא ל-10 מנדטים.

 

ש"ס ויהדות התורה זוכות ל-8 מנדטים כל אחת, מרצ זוכה ל-6 מנדטים והתנועה ל-4 מנדטים בלבד.

 

הסקר של פרופ' יצחק כץ ממכון מאגר מוחות הוא בשלב זה האופטימי ביותר מבחינת גוש הימין ומתפרסם הבוקר ב'מקור ראשון'. הליכוד יורד רק בשני מנדטים מהקיץ, ומתייצב עם 25 מנדטים. ישראל ביתנו (ליברמן) עם 13 מנדטים. בנט – הבית היהודי – 15 מנדטים. ש"ס ויהדות התורה עם שבעה מנדטים.

 

בסקר גלובס ש"ס צונחת ל-9 מנדטים ואלו 'יהדות התורה' שומרת על כוחה עם 7 מנדטים ובסקרי 'מעריב סוף השבוע' ש"ס צונחת ל-7 מנדטים ו'יהדות התורה' מטפסת ל-8 מנדטים.

 

בתוך כך, במפלגת העבודה מדווחים על התקדמות במגעים עם התנועה, בראשות ציפי לבני, על אפשרות צרופה לרשימה משותפת שתמודדת מסגרת גוש של מרכז ושמאל בבחירות לכנסת ה-20. את המגעים מנהלים יו"ר העבודה יצחק בוז'י הרצוג ויו"ר התנועה ציפי לבני.

 

יו"ר העבודה הרצוג ויו"ר התנועה לבני נפגשו הבוקר בחדר האח"מים בנמל התעופה בן גוריון, בדרכם לפורום סבן בוושינגטון, ושוחחו על האפשרות של ריצה משותפת. המגעים בין שניהם ימשכו גם בוושינגטון. הרצוג העלה לעמוד הפייסבוק שלו תמונה עם לבני בנתב"ג ואילו לבני העלתה לעמוד שלה תמונה עם השר נפתלי בנט בנתב"ג, שגם הוא יצא לפורום סבן.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.