המירוץ לראשות העיריות: רובינשטיין ועידן – הסוף?

צילום: פלאש 90

שיירה של חשודים מבכירי העיריות המקומיות ברחבי הארץ הגיעה אתמול לבית המשפט: זה לא הסתיים רק ביצחק עידן, ראש עיריית אלעד שנעצר אמש בפרשייה אותה סיקרנו ב'קוקר' בהרחבה, אלא למקום הובא גם ראש עיריית יהוד, יוסי דן דוד, גם הוא בחשד לעבירות שוחד מרמה ועבירות מס. הדיונים כמובן התנהלו בשני אולמות נפרדים, בהם דנו השופטים בבקשת החוקרים להאריך את מעצרם.
בשבועות האחרונים לא מפסיקים לדבר על הבחירות המקומיות ועל מי ייבחר לבסוף בראשות כל עיר ועיר, אך בינתיים נראה שאחד הגורמים המכריעים בנושא תהיה המשטרה ומערכת המשפט בישראל.
כך כבר הוכרע אתמול, כפי המסתמן, עתידו של יצחק עידן באלעד – שלא יכהן כבר בראשות העיר אלעד, אחרי שעוד היה מי שחשב שהוא כן יישאר על הכיסא.
אך זה לא נעצר רק בו: מבחינת עיריות ורשויות מקומיות חילוניות, ישנם ראשי ערים מכהנים רבים העומדים תחת חשדות וחקירות ולא ברור אם יוכלו לרוץ בשנית, כמו ראש עיריית רמת גן צבי בר, שלמה לחיאני ראש עיריית בת ים, שמעון גפסו ראש עיריית נצרת עילית ועוד.
מבחינה חרדית, לבד מעידן כאמור, למרות שמאיר רובינשטיין, ראש עיריית ביתר עלית, הוא כרגע המועמד להמשיך את כהונתו בראשות ביתר עילית, וכבר הובטח לתמיכה על ידי ש"ס, לא בטוח שחוקית יוכל לעשות זאת.
רובינשטיין חשוד בהפרת אמונים ובשיבוש הליכי חקירה, ורק אם שום דבר מהחשדות לא יוכח והוא ייצא זכאי וצח כשלג – יוכל להמשיך ולרוץ לראשות העיר ביתר בשנית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.