המירוץ לרבנות • הרה"ג שמחה קוק נגד בחירת הרב סתיו לרב הראשי: "לא ראינו כדבר הזה שכותבים על אוטובוסים: תבחרו בי להיות רב ראשי"

במהלך שיחה שמסר בשבוע שעבר הרה"ג שמחה הכהן קוק, רבה של רחובות, תקף הרב חריפות את המועמד להיות הרב הראשי לישראל, הרב דוד סתיו יו"ר רבני צוהר.

בדבריו אמנם לא הזכיר הרב קוק את שמו של הרב סתיו, אך לכל היה ברור במי המדובר. הדברים נאמרו בכנס פנימי בישיבת עטרת כהנים שברובע המוסלמי בירושלים.

בדבריו, ביקר הרב קוק את 'מסע הפרסום' שרץ לטובת הרב סתיו מעל גבי האוטובוסים ובעיתונים השונים, ואמר כי לא ייתכן לבחור רב שמנהל קמפיין על מנת שיבחרו בו.

"עכשיו באים בארץ הקודש וצריכים למצוא רבנים שיתאימו לדבר הזה שלא יכתבו על אוטובוסים 'תבחר בי להיות רב'. לא ראינו דבר כזה", אמר הרב קוק בדבריו, שצוטטו ב'מעריב'.

הרב הוסיף ואמר: "אני לא כל-כך צעיר לימים, והרבה רבנים ראיתי בהיבחרותם. לא ראינו שהרב גורן כתב על אוטובוס 'תבחר בי', וגם הרב עובדיה יוסף לא כתב 'תבחרו בי' ולא הרב אברום שפירא ראש ישיבת מרכז הרב ולא רבי יעקב שפירא. איפה היו דברים כאלה? ככה בוחרים רבנים? זה מצב נורא ואיום, בושה וחרפה. זה יכול להיות רבנות? איך תיראה רבנות כזו אחר כך, איך? זה ייראה ממש חרפה ובושה לכולנו".

הרב קוק הוסיף ואמר: "יש לנו תלמידי חכמים מצוינים שיכולים לתפוס את המקום שלהם גם בזכות עצמם וגם בזכות אבותם. רבי יעקב שפירא לא יכול להיות רב ראשי? הרב שמואל אליהו לא יכול להיות רב ראשי? גם בזכות מקומו וגם מקום אבותיו. יש לנו תלמידי חכמים גדולים ונבונים אז לבוא ולעשות תעמולה כזאת?", שאל-ביקר הרב קוק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.