המירוץ לרה"ר: היועץ המשפטי עשוי לפסול את הרבנים אליהו ויוסף – הרב לאו קיבל את ברכתו של הגר"ש אויערבאך

במערכת הפוליטית מתגברת המחאה כנגד הבית היהודי שמביעה תמיכה  ברב שמואל אליהו לתפקיד הרה"ר לישראל.

יו"ר סיעת יש עתיד בכנסת, ח"כ עפר שלח אמר היום כי ,  ״אפשרות בחירתו של הרב שמואל אליהו לרב הספרדי הראשי מביישת כל יהודי, דתי כחילוני. מצער שמתוך רשימה מכובדת של רבנים ספרדים לא נמצא מועמד ראוי יותר מהרב אליהו, שהביע לא אחת דעות גזעניות וחשוכות המביישות כל ישראלי”, אמר שלח.

 במקביל, קבוצה של אנשי רוח פרסמה  קול קורא בדרישה להדיח את הבית היהודי מהקואליציה. במסמך, ששוגר לראש הממשלה  נכתב, "הרב אליהו הוא רב ההסתה מצפת. הוא שפסק שאסור להשכיר ולמכור דירות לערבים. הוא שמסית שנים נגד ערבים ולא-יהודים בכלל. הסתה שבעקבותיה התחוללו פרעות גזעניות בצפת. הוא שארגן את מכתבי הרבנים והרבניות המסיתים. הוא שמסית נגד יחסי-מין עם ערבים. אפילו פרקליטות נרפה ומשותקת מול כוח הדת הכינה נגדו כתב אישום על הסתה לגזענות".

מנסחי המסמך הם שחקנים ואנשי רוח  שכותבים: "מפלגת הבית היהודי חייבת להיות מורחקת מיידית מממשלת ישראל. חייבים לנהוג בה כפי שתבענו מאוסטריה לנהוג במפלגתו של יורג היידר. חייבים לנהוג בה כפי שנהגה הכנסת במפלגתו של מאיר כהנא. הוקעה מוחלטת. אי מגע. יציאה מהמליאה בזמן שמישהו מחברי המפלגה התומכת בהסתה לגזענות מדבר. כל דקה שלא כך נעשה הוא כתם שחור על מדינת ישראל

"כל רגע שמפלגת הבית היהודי יושבת בממשלה הוא ביזוי מוחלט של קורבנות הגזענות בישראל, בעולם ובהיסטוריה של היהודים, שמלאה בקורבנות של רדיפות גזעניות". הם כותבים.

במקביל, פורסם בערוץ 10 כי הסיכוים של הרב אברהם יוסף לזכות בתפקיד הרב הספרדי הולכים ופוחתים, זאת משום שהיועץ המשפטי לא יוכל לאשר את מעומודתו לאור התבטאותו בנושאי גזענות וערבים.

הערב הגיע המעומד המוביל לתפקיד הרב הראשי הרב לישראל הרב דוד לאו למעונו של הגאון רבי שמואל אויערבאך בשכונת שערי חסד בירושלים, הרב לאו ביקש את תמיכתו של ר' שמואל שבירך אותו שיזכה לקדש שם שמיים בתפקידו.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. המגיב האלמוני הקודם מתכוון להרב קוק שהיה הסנדק והפודה של ר' שמואל אוירבך. נו, אז מה זה שייך לכאן, וכי בגלל זה צריך לתמוך בשחקן דודי לאו, חתנה של הדסה רלב"ג, לרב ראשי? דודי לאו הוא הממשיך של הרב קוק? כך סבור הגר"ש אוירבך? נו, באמת. וחוץ מזה, נכון שר' שמואל ופולק קשורים בקשר של קח ותן, אבל מדוע פולק נסחב עם רלב"ג לבקש מר' שמואל, הרי היום הוא אינו חייב כלום לרלב"ג?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הגר"ש אוירבך תומך בלאו לפי בקשת רלב"ג שהגיע עם יהושע פולק. כידוע, היחסים בין ר' שמואל אוירבך לפולק הם יחסים של קח-תן, ולהגר"ש לא מענין מה יעשה לאו כשיהיה רב ראשי. עוד דבר יש לזכור מי היה הסנדק של ר' שמואל, ומי היה הכהן שאצלו הוא נפדה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. חיפשתם תירוצים לתמוך ברב לאו?
  כדאי לפרסם מיהם אישי הרוח שפועלים נגד הבית היהודי.
  כמה דוגמניות יש שם שקרויות כך, כמה סופרים , שכותבים תוכן לא ראוי שכולל במקרה הטוב רק אפיקורסות ..
  אין לכם שיקול דעת מינימלי בהעתקת כתבה כמעט בשלמותה מאתרים חילוניים?????????

  מיה |
  הגב