המירוץ מתקרב: חיזוק להרצוג במלחמה על ראשות מפלגת העבודה

ח"כ פרופ׳ מנואל טרכטנברג הכריז היום (ראשון) על תמיכתו ביו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג בפריימריז: "על מפלגת העבודה להוביל להקמת גוש רחב המונע מחזון מפוקח

 

ח"כ פרופ׳ מנואל טרכטנברג הכריז היום (ראשון) על תמיכתו ביו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג בפריימריז הקרובים: "על מפלגת העבודה להוביל להקמת גוש רחב המונע מחזון מפוקח והמציג הנהגה אמיצה, מנוסה, מאחדת וערכית. אני משוכנע שהרצוג הוא היחידי שמסוגל בשעה קריטית זאת להוביל את המהלך, ועל כן אתמוך בו בכל כוחי בפריימריז הקרובים. אני קורא לכל מי שחפץ לחולל מהפך ולשים קץ לשלטון נתניהו, להניח שיקולים צרי אופק בצד, ולשפוט את המועמדים ע"פ התאמתם ומחויבותם למשימה העיקרית העומדת לפנינו, שהיא הקמת גוף פוליטי רחב."
טרכטנברג, שהצטרף למפלגת העבודה לקראת הבחירות האחרונות לאחר הקמת המחנה הציוני, הוסיף: "מפלגת העבודה הוכיחה פעמים רבות שהיא מסוגלת להתעלות ולהמציא את עצמה מחדש לנוכח אתגרי השעה. בשנתיים האחרונות אנו עדים להידרדרות והקצנה בשיח בישראלי שמובילה ממשלת נתניהו, ועלינו להציב מולם חזון של אחדות. בוז'י הרצוג כבר הכריז בקול חד וברור שהקמת גוש פוליטי רחב זה המהלך המתבקש ואין בלתו, ואף החל לפעול כדי לקדמו. הייתי עד להקמת המחנה הציוני, וראיתי כיצד טובת העניין מובילה אותו ולא האגו. אני מאמין ביכולתו לייצר חזית משותפת וחיבורים עם קשת רחבה של גורמים פוליטיים ורחבים, כפי שעשה זאת בעבר."
בשיחתו עם הרצוג הדגיש טרכטנברג את הצורך שבהקמת פלטפורמה פוליטית, ופתיחת שורות המפלגה לציבורים נוספים: "היו"ר הנבחר יהיה חייב להוביל מיד לאחר היבחרו להקמת גוש רחב על בסיס איחוד בין מפלגת העבודה לבין התנועה, תוך פתיחת השורות לרווחה לציבורים, תנועות ואישים נוספים, ולקיום פריימריז פתוחים למי שיעמוד בראש הגוש. בעולם כולו המפלגות המסורתיות במשבר, וגם בישראל אנו עדים לתהליכים אלו. הקמת גוש פוליטי רחב שיקיים פריימריז פתוחים זוהי הדרך וההזדמנות לחבר אלינו ציבור גדול ומגוון, שכמה לשינוי ומזדהה עם הערכים אותם אנו מייצגים."
ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג אמר הבוקר: "תמיכתו הבוקר של ח"כ טרכטנברג בבחירתי מחדש לראשות מפלגת העבודה, היא עוד צעד בדרך לניצחוני במירוץ לראשות המפלגה ולהקמת הגוש הפוליטי הגדול שיחליף את שלטון נתניהו, בו ח"כ טרכטנברג יקח תפקיד מרכזי.
מודה לחברי הטוב טרכטנברג על תמיכתו החשובה. ביחד נמשיך את הרחבת הגוש, שאת תפיסתו אנו רואים עין בעין. ח"כ טרכטנברג מוביל את דגל המהפכה החברתית בכנסת ומגלם עשייה רבה למען צדק חברתי, כלכלה צודקת, ונחישות רבה להבטחת עתידה של מדינת ישראל והדורות הבאים. לזכותו של ח"כ טרכטנברג, שהיה מועמד המחנ'צ לתפקיד שר האוצר בבחירות הכלליות ב-2015, רשומות הצלחות רבות, ביניהן: חוק חינוך חובה חינם, חוק סייעת שניה ודו"ח טרכטנברג, המהווה מצע חברתי-כלכלי חשוב."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.