המכללה החרדית תשכון בשכונת הר נוף (תמונות)

הוועדה המחוזית שע״י עיריית ירושלים אישרה השבוע את הקצאת הקרקע למכללה החרדית בירושלים בשכונת הר נוף.

בשורה: המכללה החרדית ירושלים, אשר יושבת בגן הטכנולוגי מלחה, תעתיק את מקומה בשנים הקרובות למשכנה הקבוע בשכונת הר נוף בירושלים.

במכללה יוצאים מידי שנה מאות בוגרים ובוגרות חרדים בעלי תארים נחשבים בשוק התעסוקה, והיא יושבת כעת בקמפוס שכור בשכונת מלחה בירושלים, מקום שאינו נגיש במיוחד לאוכלוסייה החרדית הירושלמית, מה שמהווה קושי מסוים לסטודנטים הלומדים במכללה.

בשנים האחרונות חיפשו בהנהלת המכללה החרדית מקום נח ורחב ידיים, אשר יהיה קרוב ונגיש לסטודנטים החרדים, אשר ברובם נטולי אמצעים ורכבים פרטיים, בסיועה של עיריית ירושלים נמצא השטח המיוחל בשכונת הר נוף בירושלים, שכונה חרדית שורשית, בעלת תחבורה ציבורית נוחה ואשר רבים מתושביה נמנים על לומדי ובוגרי המכללה.

השבוע התכנסה הוועדה המחוזית של עיריית ירושלים כדי לדון בנושא הקצאת השטח עבור המכללה ואישרה זאת ברוב קולות.

הקמפוס החדש שיבנה בעז"ה בהר נוף, יכלול 2 בנינים לגברים ולנשים אשר יאפשרו לימודים בכל שעות היום, בצורה נוחה ובהפרדה מוחלטת ומעון פעוטות משוכלל באישור משרד הכלכלה, שיאפשר לסטודנטיות האימהות ללמוד בראש שקט.

בסמוך למכללה יוקם כביש גישה נח אשר יקל על הבאים והיוצאים מהקמפוס וישרת את כלל תושבי השכונה.

*

קצת על המכללה החרדית

המכללה החרדית ירושלים- אקדמיה באווירת סמינר.

שפע מכוני האקדמיה הצצים לאחרונה כפטריות אחר הגשם, מביא בכנפיו בשורה טובה לבני מגזר החרדי: לימודים גבוהים לצד שמירה על רמה רוחנית גבוהה, פרנסה טובה תוך שמירה על ערכים, על הבית היהודי.

אך לצד ההתלהבות והאפשרויות הרבות הפרושות בפני הסטודנטים החרדיים, ישנו חוסר ידע ובלבול רב בנוגע להתנהלות המכללות בכל הקשור לדרך ישראל סבא והתאמתן לחינוך המחמיר של בני ובנות המגזר החרדי.

אז בואו נעשה קצת סדר:

בראש המכללות החרדיות הפזורות ברחבי הארץ, נמצאת המכללה החרדית ירושלים, הגדולה והוותיקה ביותר. אלפי סטודנטיות חרדיות, בוגרות בית יעקב פוקדות את שערי המכללה מידי שנה.

המכללה החרדית, הינה הגוף האקדמי הוותיק והמקצועי ביותר במגזר החרדי, שהיה גם הראשון שהגה והתווה את השילוב הייחודי של לימודי אקדמיה מבלי להוריד מרמתם הרוחנית הגבוהה של הסטודנטים והסטודנטיות הבאים בשעריו.

הלימודים בקמפוס, נערכים בהפרדה מלאה ומותנים בתנאי קבלה מחמירים העומדים בקנה אחד עם תקנון הצניעות של המכללה, תקנון תואם תקנוני סמינרים מובילים, המשלבים לימודים גבוהים תוך הקפדה על תורה ויר"ש וזוכה להתייחסות מעמיקה ע"י אנשי הצוות .

צוות המכללה המסור דואג לתת לכל סטודנטית, את ההרגשה הטובה ביותר, קורס מתאים ונח, חום של משפחה, עם חמימות יהודית ערכית, כפי שגדלה עליה בביתה, כפי שהביאה איתה מהסמינר.

אקדמיה כלימודי המשך לסמינר:

לאורך השנה נמסרים במכללה החרדית, שיעורי תורה והשקפה ע"י רבנים ואישים חשובים. בפתיחת השנה, בחגים ובמועדים מיוחדים נערכים במכללה ימי עיון מרוכזים, המכניסים את הסטודנטיות לאווירה הייחודית של אותם ימים. כחלק מתפיסת המכללה כלימודי המשך לסמינר, מלווים הלימודים ע"י רבנים ואישי חינוך מהשורה הראשונה העוברים בפרוטרוט על תכנית הלימודים ומוודאים שהתכנים המועברים לסטודנטיות מבוקרים, מותאמים לשומ"צ ונטולי כפירה.

תואר עם השקפה יהודית:

המקצועות הנלמדים במכללה נבחרים בקפידה, תוך דגש על מקצועות בעלי סיכויי השמה גבוהים, ועל תארים נחשבים בעולם התעסוקה, המוענקים על ידי אוניברסיטאות מובילות. לפני תחילת השנה עובר רב המכללה על תכני הקורס ומוודא שהחומר תואם את ערכי היהדות, זאת בנוסף לשיעורי השקפה שמעביר לסטודנטיות, השקפה שתלווה אותן ותתן להן את ההסתכלות הנכונה והיהודית בהתאם לתחום אותו לומדות.

במקביל לשיעורים אלה נמצאים במכללה רב ורבנית העומדים לרשות הסטודנטים בכל שעות פעילות המכללה ועונים על שאלות בנושאים שונים. 

סגל וקורסים מותאמי מגזר:

במסגרת ההקפדה על תכנים המותאמים לבנות סמינרים הבאות בשערי המכללה, עובר סגל המרצים המקצועי הדרכה פרטנית להתנהגות ההולמת את הווי המכללה ואת אורח החיים החרדי של הסטודנטים הלומדים בה.

 

בית חם לאמהות וילדיהן

האמהות הסטודנטיות, במכללה החרדית, יכולות ללמוד בראש שקט.

מעון תינוקות שהקימה המכללה בצמוד לקמפוס, מאפשר לאמהות ללמוד ברגיעה, בידיעה שילדן נמצא בידיים טובות. וקרוב אליהן.

המעון באישור התמ"ת.

 

תכלס:

אך לא רק בנושאי יהדות והשקפה מצטיינת המכללה, בקמפוס קיימת סביבת לימודים חדשנית ומודרנית הכוללת: ספריה אקדמית עשירה, מעבדות מחשבים וחדרי תרגול מתקדמים, שירותי אינטרנט מסונן ומבוקר לפי הוראת הרבנים, גישה למאגרי מידע אלקטרוניים ואמצעי מדיה כפי המקובל במוסדות האקדמיים הנחשבים.

 

התקשרי עוד היום למכללה החרדית ובררי על התואר הבא שלך. באווירה חרדית וברוח הסמינר.

unnamed (2)

חרדים עובדים מכללה

 

בנין מכללה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.