המכרז לחרדים בקרית גת ייסגר בעוד 3 שבועות

אחרי עיכוב ממושך מטעם רשות מקרקעי ישראל, פורסם אתמול ספר המכרז לבניית 499 יח"ד המותאמות עבור הציבור החרדי.

אחרי עיכוב ממושך מטעם רשות מקרקעי ישראל, פורסם אתמול ספר המכרז לבניית 499 יח"ד המותאמות עבור הציבור החרדי. מדובר במכרז שכבר התפרסם לפני כשלושה חודשים בשכונת "בני ישראל" בקרית גת במתחם הממוקם מרחק של דקות נסיעה בודדות מהקריות החרדיות בעיר, אלא שעיכוב בפרסום ספר המכרז גרם לאי וודאות. אתמול, כאמור, התפרסם רשמית ספר המכרז.

 

לפי הפרסום באתר רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) בעוד כשלושה שבועות בתאריך ד' טבת ייסגר המכרז, מה שאומר שלמתמודדים במכרז אין הרבה זמן, שכן צריך לפחות שבוע ימים להיערך להגשת המכרז בצורה מסודרת. לפי המידע, קבוצה חסידית מרכזית מתארגנת באמצעות חברת חישדר, וככל הנראה יהיו עוד קבלנים ספורים שיתמודדו על המכרז.

 

הייחודיות במכרז זה שהוא ראשון מזה שנה וחצי שמתפרסם על ידי רמ"י והוא מכרז פתוח ללא התניה של מחיר למשתכן. המשמעות: לא צריך להסתמך על הגרלה, לא חייבים להיות זכאי ומצד שני אתה יודע בדיוק מי יהיה השכן שלך בבניין…

 

מקריאת ספר המכרז מתברר כי מחיר הקרקע הוא אפסי ועיקר התשלום הנדרש הוא עבור הפיתוח. בחלוקה לפי 499 יח"ד, המחיר ליחידת קרקע תעמוד על כ–215 אלף שקל מינימום, זאת כמובן לפני תוספת שבס ושאר הקלות. סכום המינימום הנדרש עבור הקרקע והפיתוח עומד על 107 מיליון שקל.

 

מבחינת האוכלוסייה החרדית שסובלת כבר שנים רבות ממצוקת דיור חריפה, מדובר בבשורה משמחת – שכן קריית גת, הסמוכה יחסית לריכוזים החרדיים הקיימים, הפכה בשנים האחרונות לעיר מבוקשת כשיותר ויותר קהילות חסידיות קבעו את משכנם בעיר והקימו במקום מוסדות תורה וחסד המתנוססים לתפארה במרכזה של העיר.

 

לפני כשבוע התראיין ראש עיריית קריית גת אבירהם דהרי לרדיו קול ברמה ואמר, "נפגשתי כבר מספר פעמים עם גפני מקלב ופרוש וכן עם שאר החכי"ם החרדיים וקראתי להם לפעול ברמה הממשלתית למען הבניה החרדית בקרית גת. מאחר וכידוע במשרד השיכון קיים אגף מיוחד לבניה חרדית.

 

"לא מזמן סיימנו להקים ולאכלס כאן בעיר שכונה חרדית חדשה (שכונת רמות דוד, הבניין האחרון מתאכלס בימים אלה) וניתן לומר כי קיים בעיר מרקם חיים מעניין שמורכב מציבור חילוני דתי וחרדי כשבתוך המגזר החרדי עצמו ישנו שיתוף פעולה מלא בין הזרמים השונים, נראה כי קריית גת היא המודל המושלם להתנהלות משותפת של אוכלוסיות שונות. ואני קורא בזאת לכולם ואומר כי העיר שלנו אטרקטיבית לכל מי שמחפש היכן להתגורר", אמר דהרי.

מקור: אתר ביזנעס

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.