המכתבים לא עזרו: הרשימה השחורה של הישיבות

היום התפרסמה הוראתו הברורה של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א שבה הוא מורה לא לשלוח בשופו"א בחורים לישיבה שיש בה מישהו מהצוות המשתייך לתנועת בני תורה

הרשימה השחורה של הישיבות: חרף המכתבים והשתדלנות בבתיהם של גדולי ישראל, ישיבות סורוצקין פרוידינגר-ועוד שורה של ישיבות המזוהות עם הפלג הירושלמי נכללות ברשימה השחורה החדשה של הועד למען כבוד רבותינו.

היום התפרסמה הוראתו הברורה של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א שבה הוא מורה לא לשלוח בשופו"א בחורים לישיבה שיש בה מישהו מהצוות המשתייך לתנועה (בני תורה) המתנגדת לדעת רבותינו שליט"א.

הועד למען רבותינו שמייצג את הבית בחזון איש 5 נמצא בימים אלו במלחמה כנגד מוסדתיו של מרן ר' שמואל אוירבאך – במסגרת המאבק הפיצו אנשי הועד רשימה שחורה שבהם הופיעו רשימה של ישיבות שמזוהות עם הפלג הירושלמי.

בימים האחרונים נשלחו מכתבים לאנשי הוועד מראשי ישיבת משכן שלמה – הרב פרוידיגר שמבקשים להבהיר כי הם הולכים לאורם של גדולי ישראל, אולם המכתבים לא נשאו פריוהבוקר הישיבה נכללת ברשימה השחורה של הישיבות שמשתייכים לתנועה המתנגדת לדעת רבותינו.

ואם שאלתם, מה עושה ישיבת עטרת שלמה אריה (הרב סורוצקין) בתוך הרשימה השחורה?,בחודשים האחרונים, נוצר קצר בין הרב שלום בער סורצקין לבין גורמים בתוך הבית בחזון איש, המשבר נוצר בעקבות מאבקי כוח בין המשבקי"ם שם והקשר המיוחד שיש לרב סרוצקין עם הגראי"ל שטיינמן, אותם גורמים סימנו את ישיבתו של הרב סורצקין, ופעלו להכניס אותו לרשימה השחורה.

ישיבות נוספות של ר' שמואל מופיעות בתוך הרשימה השחורה. כמו גם ישיבת קול אריה – הרב אפין – חלק מהרמי"ם משתייכים לתנועה המתנגדת לדעת רבותינו גם ישיבת קול תורה לצעירים לא הצליחה לצאת מהרשימה השחורה – שם נכתב, רה"י ואחד הרמי"ם משתייכים לתנועה המתנגדת לדעת רבותינו.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שאלת השאלות היא האם נפתלי הירש עדיין ר"מ שם או שמא כר פוטר?????

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הרב פרוידיגר ביטל בשנה האחרונה את המנוי להפלס בס"ד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הישיבות הכי טובות בירושלים נמצאות ברשימה ה"שחורה", אתם דופקים רק את עצמכם אל תשלחו את הילדים שלכם לישיבות שלנו לכו לכל הישיבות החרדקיות והמסגרו הצהליות של הפלג הבני ברקי ותעזבו אותנו בשקט

  אנונימי |
  הגב
 4. זאת לא הרשימה הנכונה.
  הרשימה הנכונה היא:

  את הרשימה הנכונה ניתן לקבל במייל mailto:vaadlkr@gmail.com

  ליטאי |
  הגב
  • לא הבנתי, יש מידע לא נכון ברשימה הזו?
   או שמי ששילם יצא מהרשימה הזו?

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 5. אתם הבאתם את הרשימה המזויפת את הרשימה האמיתית ניתן לשמוע בקו המידע שמספרו 0548420081

  יוסף |
  הגב