המכתב הודלף בחצות: מי החפרפרת של "הפלס" ב"יתד"? – תעלומה

מי החפרפרת של 'הפלס' ב"יתד נאמן" ? הבוקר (ג') מתפרסם מכתב מיוחד ממרן הגראי"ל שטיינמן, הקורא שלא לגעת בלומדי התורה ולא להפריעם מלימודם.

המכתב עצמו התפרסם ב'יתד' ו'הפלס',  אולם המכתב עצמו היה מיועד עבור "יתד נאמן"  בלבד. בבוקר התעוררו עורכי יתד נאמן והופתעו לגלות את מכתבו של מרן ראש  הישיבה מתנוסס מעל גבי עיתון "הפלס".

ב'הפלס' טוענים ל'חפרפרת' בתוך "יתד", לטענתם, יתכן והמכתב הודלף מאנשי ביתו של הגר"ח קנייבסקי שהידקו את הקשרים את ביתו של מרן הגר"ש אוירבעך.

 ל'קוקר' נודע כי בשעה זו חתנו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי הגר"י קולדצקי עלה למעונו של הגר"ש אוירבאך לצורך תיאום עמדות במישור המוניציפלי.

המכתב שפורסם הבוקר מגיע על רקע הדיונים בימים האחרונים בוועדת פרי לשוויון בנטל, והדיבורים הכלליים בנושא לאחרונה, והניסיון לפגוע בלומדי התורה ובישיבות הקדושות.

במכתב, תחת הכותרת "מכתב קודש ממרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א", נכתב: "לדאבוננו בעת הזאת קמו עלינו מהרסים ומחריבים, וזוממים לעקור התורה ולומדיה, דבר שלא היה מעולם שיהודים קמו לאסור את לימוד התורה ולמנוע מאיתנו להיות עוסקי התורה הקדושה".

בהמשך כותב הגראי"ל כי "חוב גמור עלינו לעת כזאת לנצור מכל משמר על התורה ועמליה… ובאנו בזה להציע להתחזק ולהרבות בלימוד התורה ברציפות ובלא מפריעים, ובפרט בימים שיש בהם רפיון כגון ימי שישי ושבת אשר הרפיון בהם רב".

במכתבו אף פונה הגראי"ל לחברי הממשלה: "ואנו פונים בזה לכל מי שמבקש לפגוע בלומדי התורה: אל תגעו במשיחי, כי בשעה זו שאויבי ישראל באים עלינו לכלותינו, רק תורתנו הקדושה הי שתשמור עלינו. אל תפגעו בלומדיה, כי יש בזה סכנה לגוף ולנפש חלילה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.