המכתב נחשף: מרן על דרעי: "בכל ביתי נאמן"

המכתב שנכתב בכתב ידו של מרן הגר"ע עם הכותרת "לסדר בכל ביתי נאמן הוא" מלא בביטויים רצופים אהבה ונאמנות לרב אריה דרעי יו"ר תנועת ש"ס * והוסיף: " וצר לי מאד שיש אינשי דלא מעליי שמפיצים שמועות כזב כאילו עושה מעשיו בניגוד לדעתי"

 במכתב שנשלח אל אחד מראשי הישיבות בתאריך, ט"ו סיוון תשנ"ג, מציין מרן זצ"ל בכתב ידו את התאריך "לסדר, בכל ביתי נאמן הוא", ומפרט, "אודות שאלתו אם הפעולות שפועלים הרב אריה דרעי ויתר חברי הכנסת של ש"ס אכן נעשים על דעתי ובהסכמתי המלאה, לרוב אהבתי אליו אשיב לו על שאלתו, כי תהילות  להשם יתברך זיכנו השם ברוך הוא לנציגים תלמידי חכמים ויראי שמים ואינם עושים דבר מבלי להתייעץ איתי ועם חברי המועצה שליט"א".

ovdia

"ובמיוחד ידידי היקר הרב רבי אריה דרעי אשר הוא איש חיל רב פועלים לתורה ולתעודה, אוצר כלי חמדה אשר זכה להקים עולה ש"ס תורה באה"ק בחכמה וברוב תבונה וברוב טעם ודעת ואני מעיד עליו נאמנה כי בכל ביתי נאמן הוא ומעולם לא עשה דבר קטן או גדול מבלי לשאול אותי ומבלי לקבל הסכמתי וגם כשחשב מחשבה אחרת ממה שהייתי סבור ביטל דעתו מפני דעתי וכל מעשיו לשם שמיים להגדיל תורה ולהאדירה, וזכה לקדש שם שמיים ברבים עד שאמרו עליו שבמשך שנה אחת עשה מה שלא עשו נציגי היהדות החרדית בכנסת במשך 40 שנה וקיים מה שכתב' רש"י בפרשת השבוע  ויעש כן אהרון להגיד שבחו של אהרון שלא שינה".

בהמשך המכתב התייחס מרן זצ"ל לשמועות שונות וכתב "וצר לי מאד שיש אינשי דלא מעליי שמפיצים שמועות כזב כאילו עושים מעשיהם בניגוד לדעתי או שמטעים אותי והוליכוני שולל אחר מעשיהם וכאילו אין כאן דעת תורה ובדבריהם מחללים שם שמיים ברבים ומרבים קנאה שנאה ותחרות, ולכן הוזקקתי לבאר זאת לכבוד תורתו, שכבודו יקר בעיני ויהי רצון שה' יתברך ייטע בלבנו אהבה ואחוה שלום ורעות ויסלק מאיתנו שנאת חינם ומלאה הארץ דעה את ה' ".

המכתב שנחשף בימים אלו, מכה גלים ועורר את פעילי ש"ס להמשיך ולהרבות בפעילויות למען הצלחת תנועת ש"ס בראשות הרב אריה דרעי, ובכך להמשיך את מורשתו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל.

13 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל מילה שנכתבה פה בתגובות נכונה ואמיתית אין מה להוסיף…………………..
  רואים את הכתמי עובש על הדף ………..
  אפילו לא מצחיק……….
  תבינו אריה הוא ממולח לא פרייר פעל בכל מרצו כדי שיחזירו אותו וכעת זה התגלה מה לעשות…………

  רן |
  הגב
 2. נו באמת מכתב מתשנ"ג (1993) עוד לפני שמרן עמד על אופיו המושחת של גונב הדעת והכסף המכלוף – חברם של חיים רמון, של דובי וייסגלס ושל מרטין שלאף…

  י. ירושלמי |
  הגב
 3. אבל אז רבי ישי עוד לא יצא מהביצה שלו
  לאחר שמרן גילה האור שברבי ישי חזר בו
  אריה מכלוף דרעי גימטריה בדיוק "סוף גנב לתליה" (676)

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. דרעי עצמאי לא שומע לי רשע כמה ציער אותי ואת אימא שלך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. כמה כסף משלמים לכם ול"בחדרי" בשביל סיקור אוהד לדרעי??
  המכתב משנת תשנ"ג!
  די כבר עם המסחרה!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. ברור שתכלס' מרן בחר באריה דרעי… גם אם הוא איים להקים מפלגה… תכלס' תנועת שס זו אחת ממפעלי חייו של מרן.. ורצה כמה שיותר להגדיל אותה.. וכמובן את הפעילות שלה…

  חייבים לחזק את התנועה ולהגדילה… שתוכל להשפיע בממשלה הבאה..

  צריכים לזכור גם שמרן אהב את ישי.. ואולי הרשה לו להקים מפלגה… אבל זה לא אמור להיות הנושא של שס.. חייבים לחזק פרוייקט חייו של מרן

  אריאל |
  הגב
 7. מכתב ישן מאוד, 7 שנים לפני שדרעי נכנס לכלא, מאז הוא נהיה עצמאי מדאי ורשע כלשונו הטהור של מרן

  אשר |
  הגב
 8. יופי,
  כבר חשבתי שמרן נמנע מלברך או להצטלם עם אריה..
  אני רואה שב"ה הצלחתם להוציא משהוא מהגנזך…

  אבל איך אמרתם בזמנו על הקלטת???
  מרן חזר בו בסוף ימיו…

  נילי |
  הגב
 9. המכתב לא מכה גלים ולא בטיח מתשנג עברו הרבה מים בנהר
  עד שהרב עצמו אמר עליו רשע ולא שומע בקולי

  שי |
  הגב