המל"ג למוסדות האקדמאים: לא לפתיחת מסגרות חרדיות חדשות

לא לסטודנטים החרדים: במועצה להשכלה גבוהה החליטו שלא לאשר למוסדות האקדמאיים להקים מסגרות חדשות לחרדים. בנוסף, הרישום לשנה"ל הבאה נבלם גם במסגרות הקיימות. גורמים חרדים מאשימים: "המל"ג חושש ממחאה ומבג"צים שהוגשו נגד ההפרדה בכיתות הלימוד". במל"ג מכחישים

ביד אחת מקרבים ביד השניה מרחיקים מדיניות חדשה של המועצה להשכלה גבוהה בענין מניעת הקמת מסגרות חרדיות חדשות במכללות מעוררת זעם בקרב פעילים לקידום תעסוקה ואקדמיה במגזר.

אמש נחשף בערוץ הראשון כי המועצה להשכלה גבוהה לא אישרה השנה כלל למוסדות האקדמיים השונים להקים מסגרות חדשות לחרדים. הרקע לאיסור הוא המחאה שהשמיעו גורמים חברתיים שונים נגד ההפרדה המגדרית הנהוגה בכתות החרדיות.

ע"פ הפרסום של הכתב איתם לחובר, המועצה לא הסתפקה במניעת פתיחה של מסגרות חדשות, אלא אף פעלה כדי לעצור את הרישום לשנה"ל הבאה במסגרות הקיימות.

בוידאו: הדיווח בערוץ הראשון בנושא

גורמים במערכת טוענים כי נציגתו של שר החינוך במועצה, הפרופ' מסר ירון, היא זו שהובילה את המהלך בשל הלחץ המדובר של פעילים חברתיים, כמו גם בשל בג"צים שהוגשו בנושא וטענות על כך שהאיסור על נשים להרצות בפני גברים פוגע בעיקרון שיוויון הזכויות בעבודה.

במועצה להשכלה גבוהה הכחישו את הדיווח וטענו כי הם אינם חשים מאוימים מהמחאות או מהבג"צים שהוגשו בענין. לטענתם, הרקע למדיניות החדשה הוא רצון לבחון מחדש את הנושא לקראת תכנית החומש הבאה.

גורמים חרדיים הביעו זעם רב על התנהלות המועצה וטענו כי היא גורמת לבלימת השילוב של החרדים באקדמיה. בכיר באחת המכללות החרדיות אמר ל'קוקר' כי "המדיניות החדשה היא ביטוי לפחדנות ולפופוליזם של המל"ג, מדיניות שתגרום להרחקת החרדים מהאקדמיה". הבכיר העריך כי אם לא ימצא פתרון לנושא בטווח המיידי – הרי שעלולות להיות לדבר השלכות חמורות.

גורם נוסף עמו שוחחנו תקף את המל"ג וטען כי היא פועלת בניגוד למדיניות הרשמית שלה עצמה בענין שילוב חרדים. הגורם דיווח כי כבר נעשות פעולות בנושא, כשגם הח"כים החרדים פועלים כדי לפתור את המשבר.

הרקע למדיניות החדשה? מחיצה בתוך כיתת הלימוד. אילוסטרציה
הרקע למדיניות החדשה? מחיצה בתוך כיתת הלימוד. אילוסטרציה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.