צה"ל הרס ואטם בתי מחבלים במזרח י-ם

בין הבתים שנהרסו: ביתו של רוצח הק' אברהם וולס הי"ד וביתו של המחבל שביצע את הטבח בביהכ"ס בהר נוף {המלחמה בטרור}

שעות לאחר סיום ישיבת הקבינט, החלו הכוחות בשטח ליישם את בפועל את ההחלטות שהתקבלו בה: כוחות הביטחון הרסו ואטמו הלילה שלושה בתים של מחבלים בג'בל מוכבר שבירושלים. מדובר צה"ל נמסר כי כוחות מיחידת יהל"ם של חיל ההנדסה בסיוע צוותים של משטרת ישראל הרסו את ביתו של מחמד נאיף ג'אעביס, שרצח את הרב אברהם וואלעס ופצע שבעה אזרחים נוספים בפיגוע דריסה בירושלים באוגוסט האחרון, ואת ביתו ג'מיל ג'סאן בן מחמד, שרצח יחד עם פלסטיני נוסף ארבעה מתפללים בפיגוע בבית הכנסת בהר נוף בנובמבר 2014. בתיהם של השניים, שחוסלו בזירות הפיגוע, נמצאים בשכונת ג'בל מוכבר.

בנוסף לכך, נאטם חדר בביתו של המחבל מועתז אברהים ח'ליל חג'אזי, שניסה להתנקש בחייו של פעיל הר הבית יהודה גליק באוקטובר אשתקד, בשכונת אבו טור. כוחות הביטחון חיסלו את חג'אזי יממה לאחר ניסיון ההתנקשות.

כזכור, אמש אושרו בישיבת הקבינט שורה של צעדים להגברת התגובה ל"טרור העממי" ביו"ש בכלל ובמזרח ירושלים בפרט. בין הצעדים שאושרו ניתן למנות את זירוז הליך הריסת בתי מחבלים ותגבור הכוחות ביהודה ושומרון ובירושלים לפי הצורך. בעקבות ההחלטה, צה"ל החל להרוס ולאטום בשעות הלילה והבוקר מספר בתים של מחבלים באזור ירושלים.

הקבינט אישר גם פעילות משטרתית בשכונות במזרח ירושלים, קידום סלילת כבישים עוקפים, שימוש במעצרים מנהליים נגד מתפרעים ופעולות נגד גורמים מסיתים לטרור.

בגזרת ירושלים, אישר הקבינט להוסיף מאות שוטרים נוספים על אלו שכבר נשלחו לבירה ולאפשר למשטרה גישה לפעול בעומק השכונות במזרח העיר. בלשכת ראש הממשלה הבהירו כי בהר הבית ישראל תשמור על הסטטוס קוו אך יינקטו פעולות נחרצות על מנת למנוע לקיחת החוק לידיים על ידי אזרחים ישראלים באשר הם.

כמו כן, דרש ראש הממשלה לנקוט בפעולות חריפות נגד גורמים המסיתים לאלימות וטרור גם ברשתות החברתיות ושימוש במעצרים מנהלים נגד פורעים – הצעה שאושרה כאמור על ידי הקבינט. בנוסף, אושר זירוז החקיקה לעונשי מינימום וקנסות לקטינים על יידוי אבנים, בקבוקי תבערה וזיקוקים וכן על הוריהם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.