המלחמה ביהב • גפני: "אין לו לב" מקלב: "רשעות והתנכרות" אשר: "אנטי חרדי"(וידאו)

ועדת החינוך של הכנסת דנה היום (שני) בתנאים הקשים בבית הספר החרדי "נתיבות משה" שעל ידי ארגון הקירוב 'שובו' שבשכונת קרית שמואל בחיפה • ראשי 'דגל התורה' תקפו בחריפות את מדיניות ראש העיר יונה יהב. ח"כ גפני: "אין לו לב? אין לו רגש? לא ראיתי דבר כזה!" ח"כ יעקב אשר: "יש פה התנהלות אנטי חרדית להצר את צעדי ההורים". ח"כ מקלב: "רשעות, שנאה והתנכרות לחרדים"

ועדת החינוך של הכנסת דנה היום (שני) בתנאים הקשים בבית הספר החרדי "נתיבות משה" שעל ידי ארגון הקירוב 'שובו' שבשכונת קרית שמואל בחיפה • ראשי 'דגל התורה' תקפו בחריפות את מדיניות ראש העיר יונה יהב. ח"כ גפני: "אין לו לב? אין לו רגש? לא ראיתי דבר כזה!" ח"כ יעקב אשר: "יש פה התנהלות אנטי חרדית להצר את צעדי ההורים". ח"כ מקלב: "רשעות, שנאה והתנכרות לחרדים".

ח"כ גפני אמר במהלך הדיון: "אי אפשר לראות את המצב הזה מציאות שבה ילדים וילדות לומדים מתחת האדמה, אני זוכר את מצנע הוא הקצה לבית הספר קרקע משרד החינוך היה נרתם לבנות שם בית ספר, אין להם קורת גג היא מציאות שאי אפשר היה לטהר אותה, צריך לראות בעיניים".

גפני תקף את יהב: "הוא לא אוהב בכלל את הציבור החרדי, הבית ספר הזה שילדים יסבלו שיהיו חולים העיקר שיבוא לידי ביטוי השנאה שלו הוא והשותפים שלו, אני 27 שנים בכנסת לא ראיתי דבר כזה לא מבין איך הוא ישן בלילה ילדה בת 7 שלומדת בכאלו תנאים, אין לו לב? אין לו רגש? לא ראיתי דבר כזה כמה שהתחננתי אליו כמו חבריי, אמרנו לו כל תנאי שתתנה המנהל מסכים תן לפחות קרקע, אך הוא בשלו – בשום אופן".

"שלא יהיה ראש עיר טוב אלינו אלא רק בינוני כמו כל ראש עיר אחר", תבע גפני. "ילדים יהודים ב- 2016 בחיפה במדינה יהודית נמצאים במצב כזה. אני לא רוצה להביא דוגמאות מהעבר אבל יכולים ללמוד מהיסטוריה היהודית. זה מזכיר לנו את קרית שמואל, זה מזכיר לנו את יונה יהב".

ח"כ יעקב אשר אמר בדיון: "ברור דבר אחד יש פה התנהלות אנטי חרדית. לנסות להצר את צעדי ההורים, יהב הוא איש עם הרבה זכויות עשה דברים גדולים, אך הווירוס הזה שיש לו נגד האוכלוסיה החרדית… עם הוא עושה דברים עבורם זה רק במסגרת יכה יוסי את יוסי".

ח"כ אורי מקלב אמר בדיון: "כל פעם יש תירוץ אחר למה אין פתרונות, ממה נפשך אם הנושא הוא מקצועי אז זה כשל מתמשך שראש העיר לא יודע להתמודד עם בעיה כזו, לא חושב שיש מישהו מקצועי ושיש לו עין רגישה שלא מסוגל לראות שההתנכלות כאן זה לא בגלל חוסר יכולת אלא התנכלות מגזרית ומכוונת מאוד שנעשית באופן תמידי".

לדברי מקלב: "המקרה הזה אות קין אמיתית של רשעות התנכרות ואפליה זה לא ציבור חרדי קלאסי אין לך מגזר שלם שתמך בך ואתה בוגד בציבור הזה, יש כאן אפליה כללית בציבור חרדי, בעיר חיפה את זה לנושא פוליטי אנחנו מגינים על ראשי הערים המקרה של יהב זה אות שאומר אסור לתת לו כאלה סמכויות איך אפשר לעמוד לתת לו סמכויות בחינוך", תהה מקלב.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה שעשיתם לספרדים הקב"ה מחזיר לכם כפליים
  העולם אינו הפקר
  מדה כנגד מדה לא בטלה
  רבי יונה יהב שליט"א אשריך אל תערוץ ואל תחת
  ה' אתך גיבור חייל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב