אדלשטיין לח"כים: "המליאה הפכה לקרקס"(וידאו)

יו"ר הכנסת גער בח"כים בעקבות הדיון החריג אמש במליאה והתייחס גם לתקרית עם הרצוג. צפו {המהומה במליאה}

בהמשך למהומה בכנסת: יושב-ראש הכנסת יולי אדלשטיין גער בח"כים בעקבות הסערה שעוררו דבריו של ראש הממשלה נתניהו, שקרא ליו"ר האופוזיציה הרצוג לגנות את ארגון "שוברים שתיקה". אדלשטין הבהיר מדוע בדיוק גער בהרצוג והפסיק את הדיון באופן חריג, "המליאה הפכה לקרקס, ועל כך לא אבליג", הסביר ואמר ,"לא היה כדבר הזה, חברי הכנסת מהקואליציה התחילו עם מחיאות הכפיים ואחר כך האופוזיציה ולכן הפסקתי את הדיון".

צפו – באדיבות רשת

קודם לכן, התנגחו ראש הממשלה והרצוג זה בזה במליאת הכנסת,"נשמת אפה של הדמוקרטיה היא ביקורת ושיח נוקב, בקורת שיח אלים והסתה לא" – כך פתח נתניהו את דבריו. "מנסיון אישי אני אומר לכם שיש ביקורת על מנהיגים ועליי כראש ממשלה. יש גם ביקורת על הנשיא ועל חברי הכנסת. אני מתנגד לשיח אלים והסתה כנגד הנשיא וכנגד כל איש ציבור בישראל".

בשלב זה קרא נתניהו להרצוג לגנות את "שוברים שתיקה", ועורר את חמתם של חברי הכנסת מהאופוזיציה, לצד קולות תמיכה ומחיאות כפיים של חברי הקואליציה. "אני רוצה שתעלה לבמה ותגנה בכל פה את ארגון שוברים שתיקה שמוציא דיבתם של חיילי צה"ל בחו"ל", אמר ראש הממשלה להרצוג.

 

הרצוג מצדו לא נותר חייב ועלה מיד לבמה כדי להשיב לנתניהו. "לא גינית את ההסתה האיומה נגד הנשיא", אמר הרצוג. "לא גינית את ההסתה נגד מי שהיה יו"ר הכנסת, אתה לא גינית ואנשים מאיימים על חייו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.