המלכה חוגגת 65 שנות מלוכה (וידאו)

המלכה הנצחית של אנגליה אליזבת' אלכסנדרה מרי וינדזור, מציינת היום (שני) 65 שנים כמלכת בריטניה . { שוברת שיאים}

המלכה הנצחית של אנגליה אליזבת' אלכסנדרה מרי וינדזור, מציינת היום (שני) 65 שנים כמלכת בריטניה .

השליטה ה-63 ממשפחת המלוכה הבריטית מוסיפה להחזיק בכתר ולחזק תדמית של ממלכתיות למרות קרעים בתוך משפחת המלוכה ומשברים פנימיים בממלכה עצמה. המלכה בת ה-90 מכהנת מאז 6 בפברואר 1952, ושברה שיא היסטורי: אף שליט בריטי אחר שכיהן לפניה לא החזיק כל כך הרבה זמן על כס המלכות.

מי שהיה אמור לרשת את הכתר היה בכלל דודה, אלא שהוא נשיא לאישה אמריקנית גרושה והכתר עבר לאחיו – ג'ורג' ה-6, אביה של אליזבת'. לג'ורג' לא היו בנים, ואליזבת' הפכה ליורשת העצר.

ב-1974 היא התחתנה עם דודן רחוק שלה – פיליפ, אחד מנכדי נכדה של המלכה ויקטוריה. השניים הביאו לעולם ארבעה ילדים – צ'ארלס, אן, אנדרו ואדוארד. בטקס שנערך ב-1981, חששו בבריטניה כי איבדו את המלכה אחרי שחמוש ירה שישה כדורי סרק בזמן שרכבה על סוסה. הסוס התפרע – אך היא לא נפגעה.

 

ב-1992, שנתה ה-40 כמלכה, היא התמודדה עם קשיים נוספים, בהם גירושי ילדיה, שריפה שפרצה בטירת וינדזור שהייתה לאחד מבתיה ובנוסף, באותה השנה פורסם ספר שחשף את השקרים והשערוריות ביחסים של צ'ארלס בנה ורעייתו דיאנה, שנפרדו זמן קצר לאחר מכן.

היא הייתה המלכה הראשונה שפגשה את קיסר יפן, הראשונה שפגשה את מנהיג סין ואף צעדה לאורך החומה הסינית. היא גם פגשה את נלסון מנדלה, את חוסני מובארק, וכן את כל הנשיאים האמריקנים שכיהנו בזמן מלכותה – מלבד לינדון ג'ונסון – שלא הספיק לעשות זאת.

 

כיום, למלכה בת ה-90 יש שלושה דורות של יורשי עצר – בנה צ'ארלס, נכדה וויליאם ונינה הקטן ג'ורג' שנולד ב-2013. אלא שבינתיים, המלכה ממשיכה לשלוט ביד רמה בממלכה הבריטית – גם ממרום 90 שנותיה ו-65 שנות המלוכה שלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.