הממשלה אישרה את שחרור המחבלים: "למען עתיד ילדינו"

104 האסירים הביטחוניים הפלסטינים, ישוחררו במהלך החודשים הקרובים כך החליטה הממשלה  כצעד מחווה לרשות לקראת חידוש התהליך המדיני.

13 שרים הצביעו בעד, שבעה נגד, ושניים נמנעו. "הרגע הזה איננו קל בשבילי, איננו קל לשרי הממשלה, ובייחוד הוא איננו קל למשפחות השכולות, שאני מבין לליבן", כך אמר ראש הממשלה, "אבל יש רגעים שבהם צריך לקבל החלטות קשות לטובת המדינה וזהו אחד מהרגעים הללו".

 תמכו בהחלטה: ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים משה יעלון, גדעון סער, יובל שטייניץ, יצחק אהרונוביץ', סופה לנדבר (הליכוד ביתנו), יאיר לפיד, יעל גרמן, יעקב פרי, מאיר כהן, שי פירון (יש עתיד), ציפי לבני ועמיר פרץ (התנועה).

השר פרי אמר עם סיום ישיבת הממשלה כי "כמי שהיה אחראי למרדפים ולמעצרים של רבים מאותם רוצחים, מדובר בהחלטה קשה, קורעת לב, וטראגית מבחינת המשפחות השכולות, אך אי-שיבה לשולחן המשא ומתן הייתה חמורה עוד יותר. צוות השרים יבחן בקפדנות מי ומתי לשחרר ויעשה זאת בהתחשב בהתקדמות המשא ומתן".

 

שרת המשפטים ציפי לבני ציינה  כי "זו אחת הישיבות החשובות ביותר לעתידה של ישראל. איני יודעת אם זו החלטה היסטורית, זה יתברר בעתיד, אבל זה יכול להיות פספוס היסטורי".

עוד אמרה לבני,  "החלטות על שחרור אסירים הן מהקשות שצריך לקבל. תפקידנו אינו לשקול כאב מול כאב – משפחות חטופים מול כאב משפחות נפגעי הטרור. תפקידינו להקשיב ולהבין, ככל שניתן, את הכאב ולקבל החלטה עבור העתיד, שלוקחת בחשבון את מכלול השיקולים. ישראל שחררה בעבר רוצחים כשאקדח צמוד לראשה, ומסרה אותם על פי דרישת ארגוני טרור. זה לא המצב כיום".

 

השר ישראל כץ הסביר לה כי "שחרור המחבלים הוא טעות, כמו שההקפאה הייתה טעות, שבקושי נחלצנו ממנה. יושבים כאן שרים שתמכו בהקפאה וטענו שהיא תוביל למשא ומתן וראינו לאן היא הובילה. תוך 6 חודשים יתברר ששחרור המחבלים לא מוביל לשום מקום ורק מרע את מצבנו באזור ובזירה הבינלאומית".

 

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט התריע מפני "גלישה במדרון חלקלק", וציין כי "פעם שחררנו מחבל תמורת חייל חי, אחר כך מאות מחבלים תמורת חייל חי, אחר כך מחבלים תמורת חייל מת, ועכשיו מאה מחבלים תמורת תהליך".

צילום: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.