הממשלה אישרה: הוזלה בתעריפי התחבורה הציבורית

לאחר שויכוח בין דרעי לכחלון הביא לביטול הורדת המע"מ לאפס על התחבורה הציבורית, אישרו היום שרי הממשלה את ההוזלה על סך 17% במחיר הנסיעה בתח"צ באמצעות חקיקה. {מהלך חברתי}

הממשלה אישרה את הצעת החוק של השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי להביא להפחתת תעריפי התחבורה הציבורית בגובה המע"מ. את ההוזלה בתעריפים בשווי שיעור מס הערך המוסף תסבסד המדינה בעלות שנתית של 650 מיליון ₪ אשר יועברו למפעילי התחבורה הציבורית. בנוסף, במסגרת הצעת החוק נקבע כי יימנע שינוי עתידי בתעריפי התחבורה הציבורית כתוצאה משינויים במס ערך מוסף.

תעריפי הנסיעה באוטובוסים וברכבות נקבעים על ידי שרי האוצר והתחבורה במסגרת צווי התעריפים. הצעת החוק תביא להפחתה חד פעמית בתעריפי הנסיעה בשיעור המע"מ הנגבה מתשלומי הנסיעה כיום. את ההוזלה בתעריפים בשווי שיעור מס הערך המוסף תסבסד המדינה בעלות שנתית של 650 מיליון ₪ אשר יועברו למפעילי התחבורה הציבורית.

בנוסף, במסגרת הצעת החוק נקבע כי יימנע שינוי עתידי בתעריפי התחבורה הציבורית כתוצאה  משינויים במס ערך מוסף. הצעת החוק קובעת כי יימנע שינוי עתידי בתעריפי התחבורה הציבורית כתוצאה משינויים במע"מ.

דרעי אמר בתגובה כי "הפחתת המע"מ על תחבורה ציבורית בסך 17 אחוז היא עמידה בהתחייבות שלקחתי על עצמי במערכת הבחירות ותחסוך אלפי שקלים לשנה למשפחות מהשכבות החלשות ולאלה שאין להם רכב. מדובר בהפחתת תעריפים גדולה שתובא לחקיקה מהירה בכנסת כדי לוודא שלא תבוטל בשנים הקרובות. אני מודה לידידי שר האוצר משה כחלון שסייע לי להגיע להישג חשוב זה".

שר האוצר, משה כחלון אמר בתגובהכי "ההפחתה בתעריפי התחבורה הציבורית היא מהלך חברתי ממדרגה ראשונה, מהלך שממשיך את המאבק שלנו ביוקר המחייה בישראל ומסייע קודם כל לשכבות החלשות ומעמד הביניים".

בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו כי "הממשלה תאשר היום את טיוטת החוק להפחתת התעריפים בתחבורה הציבורית. אחרי שהפחתנו את מחירי החשמל, המים והרפורמה במזון, אנחנו מפחיתים את מחירי התחבורה הציבורית, שזה דבר שיש לו גם משמעות חברתית ברורה. בדרך כלל מי שמשתמש בתחבורה הציבורית, הנטייה הגדולה היא יותר לבעלי יכולות מעוטות יותר מבחינה כלכלית – זו הקלה משמעותית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.