העדפה מתקנת לחרדים: נתניהו ובנט מתגוששים על הקרדיט – וידיאו

הממשלה אישרה היום (ראשון) בישיבתה השבועית  לקדם את שילוב של הציבור החרדי בשוק העבודה ובכך לשפר את פוטנציאל הצמיחה של כלל המשק ולהוביל לצמצום אי השוויון והפערים החברתיים, מקדם השר בנט חוק שיאפשר מתן העדפה בקבלה למשרות בשירות המדינה לגברים בני האוכלוסייה החרדית.

[alooma ref="5ec327a0a1bfe654c4ae985a907d5a33.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

של מי הקרדיט? לשכת נתניהו הוציאה הודעה לפיה:  הממשלה אישרה היום את הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקמת צוות שיגבש תוכנית לשילוב גברים ונשים מקרב האוכלוסייה החרדית בשירות המדינה. להצעת ההחלטה שותף שר הכלכלה, נפתלי בנט. מטרת הצוות- לגבש המלצות שישמשו כאבני דרך לפיתוח מדיניות לעידוד העסקת הציבור החרדי בשירות המדינה, צעד אשר ישמש כדוגמא ומגדל אור לעידוד העסקת הציבור החרדי על ידי מעסיקים בשוק הפרטי. הצוות בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, וחברים בו נציב שירות המדינה, משה דיין, מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי, מנכ"לית משרד המדע, בינה בראון, ראש המועצה הלאומית לכלכלה, יוג'ין קנדל והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אורית קורן יגבש המלצות לשילוב האוכלוסייה החרדית בשירות המדינה, לרבות באמצעות חקיקה.

בפתח ישיבת הממשלה אמר ראש הממשלה נתניהו: "אנחנו מביאים היום לממשלה הצעה לשילוב כלל הציבור החרדי בשוק הציבורי, במשק הציבורי. אנחנו עושים זאת, שר הכלכלה ואנוכי, על מנת להגדיל את רווחת הציבור החרדי ועל מנת לשלבו בשוק העבודה הכללי. אני חושב שזה צעד נכון בכיוון הנכון, ויהיו צעדים נוספים." הצוות יקבע מדיניות סדורה המבוססת על תכנון רב שנתי והמתמקדת בעידוד שילוב הציבור החרדי, במטרה להעלות את אחוז המועסקים מקרב ציבור זה במשרדי הממשלה וביחידות הסמך. החלטת הממשלה קבעה להטיל על משרד ראש הממשלה בתיאום עם משרד הכלכלה, לגבש ולהפיץ, תוך 60 יום, תזכיר חוק שיאפשר מתן העדפה בקבלה למשרות בשירות המדינה לגברים בני האוכלוסייה החרדית. 

יצוין כי הדגש ניתן לגברים חרדים, מאחר ונשים חרדיות כבר זוכות לייצוג הולם מתוקף היותן נשים. במשרד הכלכלה מציינים  כי שילוב גברים חרדים בשוק התעסוקה הנו מיעדיו המרכזיים של המשרד  בראשותו של בנט והוא מתבצע מגוון ערוצים לעמידה ביעד זה. נוכח זאת, הממשלה לא יכולה להצהיר על רצונה בקידום מגזר זה, ואף לעודד ולתמרץ מעסיקים במשק, כאשר בשירות הציבורי עצמו, מגזר זה כמעט ואינו מיוצג ביחס לגודלו באוכלוסיה.

ואילו בלשכת בנט לקחו את הקרדיט לעצמם השר הכלכלה בנט הגיב לאחר אישור הממשלה ואמר: ״ניצבים בפנינו אתגרים גדולים בתחום תעסוקת חרדים. כגדול האתגר גודל המחויבות של הממשלה והיום הוכחנו זאת. רק לפני שבועיים קראנו את בפרשת השבוע את הפסוק "וחי אחיך עימך" והיום הבאנו זאת להחלטה ממשית. אני מודה לראש הממשלה על ההתגייסות למשימה החשובה. השר בנט הוסיף: "אנחנו מקדמים תוכניות ארוכות טווח שיביאו לקליטת חרדים בתכניות מצטיינים ומתמחים למדינה, אבל נדרש שינוי עומק חקיקתי מיידי, כדי שנוכל כבר עכשיו להתחיל ולתעדף חרדים כדי לאזן את המצב האבסורדי בו אנו נמצאים כעת. אני מקווה שבעוד שנה מהיום, כשאלך במסדרונות משרד הכלכלה, אראה חרדים המשובצים בתפקידי מפתח במשרד. החרדים יקבלו סוף סוף הזדמנות לקחת חלק בשירות הציבורי, בקביעת מדיניות מקצועית ובקבלת החלטות״.  

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.