הממשלה אישרה: תקציב הישיבות יוגדל ב-52.3 מליון שקל בכל שנה

הישג למפלגות החרדיות: הממשלה אישרה פה אחד: תקציב הישיבות יוגדל ב-52.3 מליון שקל בכל שנה. גלאון: "שוד הקופה הציבורית"

 

הישג למפלגות החרדיות:  הממשלה אישרה פה אחד: תקציב הישיבות יוגדל ב-52.3 מליון שקל בכל שנה

בצל הביקורת הנוקבת בתקשורת כנגד הגדלת תקציב הישיבות, סגן שר האוצר יצחק כהן הציג הבוקר (יום א׳) בישיבת הממשלה מטעם האוצר את תקציב הישיבות המוגדל, אשר יעמוד על סך מילארד ו-224 מליון שקלים בכל שנה. מדובר בתוספת של 52.3 מליון שקלים לתקציב הישיבות.

סגן השר  יצחק כהן אמר, "אני שמח שהממשלה אישרה פה אחד את הגדלת תקציב הישיבות שהוא למעשה התאמה של סכום התמיכה למספר התלמידים. ההגדלה באה בהתאם להסכם הקואליציוני שחתמנו עם כניסתנו לממשלה.

אמש תקפה חבר הכנסת זהבה גלאון את  הממשלה על הגדלת התקציב לישיבות, בדף הפייסבוק שלה כתבה, "מחר הממשלה הולכת לשרוף עוד 52.5 מיליון שקלים מהכסף שלכם על תקציב הישיבות כדי ״להתאים את סכום התמיכה למספר התלמידים בישיבות״. בכך, יגיע תקציב הישיבות לשיא של כל הזמנים – 1.22 מיליארד שקל.

גלאון המשיכה ותקפה: "התירוצים המשתנים לניפוח של תקציב הישיבות כבר הפכו למגוחכים, ונראה שמישהו שם בממשלה לא ממש מתאמץ כדי להצדיק את תוספות הכספים השערוריירתיות האלה. כך למשל רק לפני חודשיים הממשלה שרפה 50 מיליון שקל כדי לממן חרדים מחו״ל שרוצים ללמוד בישיבות בישראל. סבסוד חרדים מחו״ל כדי שילמדו בישיבות בישראל – IN, הקמת חדר מיון בקרית שמונה – OUTT.

אני אפילו לא מצפה ממישהו בממשלה להתנגד. הם כבר התרגלו לסחור במיליארדים כדי לשמור על כסאות עור הצבי שלהם סביב שולחן הממשלה. אבל מפחיד לראות גם את האופוזיציה עסוקים בחישובים קואליציוניים עתידיים מכדי להילחם עבור הכסף הזה.

השוחד הזה אפשרי בגלל שבמערכת הפוליטית מנחשים שזה לא מעניין אתכם מספיק, שתעברו על זה בשקט. אז בואו ננסה משהו קטן: שתפו את הפוסט הזה וכתבו מה אתם הייתם עושים עם 52.5 מיליון שקל. בואו נעשה ביחד רעש.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.