הממשלה אישרה 83 מיליון ש"ח לחינוך החרדי

הסוף לגזירות שי פירון: שרי הממשלה אישרו הערב במשאל טלפוני העברה של 83 מיליון שקל עבור מוסדות החינוך החרדים. ההעברה התעכבה עד כה, וכעת מתאפשרת אודות לפעילותם של חברי הכנסת של יהדות התורה. {הישג חרדי}

עוד אחד מגזירותיו של שי פירון בוטלו: שרי הממשלה אישרו הערב במשאל טלפוני העברת 20 מיליון שקלים לשנת 2015 עבור תוספת לימוד במוסדות המוכר שאינו רשמי ובמוסדות הפטור, ו-63 מיליון שקל עבור שנת 2016. המשאל נערך בהוראת ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בהצעת ההחלטה שהועברה לשרים נכתב כי "מחליטים לתקן את ההחלטה מס' 674 מיום 8 בנובמבר 2015, שעניינה יישום הסכמים קואליציוניים, כך שהסכומים כאמור בסעיף 3 לנספח א' להחלטה זו עבור תוספת שעות לימוד במוכר שאינו רשמי ובמוסדות הפטור יעמדו על 20 מיליון ש"ח בשנת 2015 ועל 63 מיליון ש"ח בשנת 2016".

בדברי ההסבר להצעה שהועברה לשרים, נכתב כי מבחינת תוספת תקציב מדובר על 9 מיליון ש"ח ב-2015 ו-28 מיליון ש"ח ב-2016 עבור מוסדות הפטור זאת כתוספת לסכום שכבר הוסכם שמשרד החינוך יקצה עבור שעות הלימוד בחינוך המוכר שאינו רשמי, כאשר הסך הכללי של התקצוב הוא 83 מיליון שקלים.

הכספים אמורים היו לעבור לטובת מוסדות החינוך החרדים על פי ההסכמים הקואליציונים מול יהדות התורה. למרות ההסכם הקואליציוני, התעכבה העברת הכספים עד כה, ובעקבות מאמציהם של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, סגן שר החינוך מאיר פרוש ושר הבריאות יעקב ליצמן, אישרו כעת שרי הממשלה את ההחלטה במשאל טלפוני.

סגן שר החינוך מאיר פרוש מסר בתגובה לאישור שרי הממשלה כי "התעקשות נציגי יהדות התורה שהאישורים הסופיים בוועדת הכספים יכללו גם את התחייבות הליכוד לשעות תמריץ וטיפוח עבור מוסדות הפטור והמוכש"ר, הוכיחו את עצמם".

מנהלי מוסדות החברים בפורום מוכר שאינו רשמי ציינו לשבח את הפעילות של חברי הכנסת החרדים, דבר שהוביל להישג הגדול בהחזרת כספי התמרוץ טיפוח.

יו"ר פורום מוכר שאינו רשמי דוד שרפר אמר בתגובה: "היום נעשה הצדק ותוקן העוול המתמשך מימי פירון. בכלל מצאנו אוזן קשבת בחודשים האחרונים אצל חברי הכנסת החרדים שהקדישו לנו עשרות שעות של ישיבות ודיונים לחילוץ המוסדות החרדים שהגיעו לסף קריסה. יחד עם זאת, עדין אנחנו בתחילת הדרך וצריך להביא לביטול הפערים בין תקצוב תלמידי החינוך היסודי במדינת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.