"הממשלה הופכת את חוק הגיוס לקומבינה מושחתת בכסף"

לפיד, תוקף היום את ניסיון הקומבינה על חוק הגיוס. ודורש מראש הממשלה להתחייב שלא יהיה קומבינות על החוק

 

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, תוקף היום את ניסיון הקומבינה על חוק הגיוס. ודורש מראש הממשלה להתחייב שלא יהיה קומבינות על החוק.

ח"כ יאיר לפיד:  "ממשלת נתניהו מצאה דרך חדשה להכנע לחרדים, הם מבטיחים להם שהם ישלמו מתחת לשולחן בכל פעם שיופעלו הסנקציות הכלכליות כנגד משתמטים. אנשים שמשתמטים משירות, יקבלו כסף מהממשלה מתחת לשולחן".

הטענות שלו באות על רקע אמירותיו של ח"כ אמסלם בדיון בשבוע שעבר בועדת חוק הגיוס: ״צריך להביא נוסחה שמצד אחד היא משקפת את הסנקציה, מכיוון שיש לנו עניין לשים את הסנקציה, שזה לא ישראבלוף, ומצד שני לתת את הקידום האמיתי בלי קשר לסנקציה עצמה משום שזה באמת מה שצריך. איך בזמנו אמר רבין? נלחמים בטרור כאילו אין שלום והולכים לשלום כאילו אין טרור. מה שנקרא סנקציה, כבודה במקומה מונח. אבל אנחנו מתייחסים לסעיף כאילו אין סנקציה״.

לפיד טוען כי "אמסלם אומר כאן בעצם- בואו נעשה קומבינה על חשבון הציבור. גם לא יתגייסו חרדים וגם נשלם להם כסף. כי אם אנחנו פראיירים לפחות עד הסוף. נוסיף תקציב לישיבות מעכשיו כדי שיופעלו הסנקציות זה יהיה למראית עין".

לפיד הביא פרשנות חרדית שטוענת כי: "השבוע בכיר באגודת ישראל: בכירים במפלגת דגל התורה העבירו איום חד משמעי לאגודת ישראל, במקרה שלא יונמכו הלהבות בנושא הגיוס והחסידים לא יכופפו את דעתם לגדולי ישראל הליטאים, הם יפרדו מהם בבחירות הקרובות ויחברו לש"ס."

מהצד החסידי מבהירים, לא יתכן שיעבירו את חוק הגיוס של יאיר לפיד שאומר שיגייסו 54 אלף בחורי ישיבות בתוך 10 שנים.

כמו כן מבהירים, כי החשש שמפריחים כל העת בדגל התורה מהפחד שמה הליכה לבחירות על רקע הפלת חוק הגיוס תעלה את יאיר לפיד לממשלה, הוא חשש מגוכח. כי למה לנו לחשוש מיאיר לפיד, בשעה שאנחנו מקדמים ועוזרים לגזירות שלו נגד הציבור החרדי, ואנחנו מעבירים בידיים וברצון את חוק הגיוס שלו.

עוד מבהירים באגודת ישראל שגם אם החשש יתממש ויאיר לפיד יצליח בבחירות ויעלה לממשלה בגלל הפלת חוק הגיוס, הרי ששליחת עשרות אלפי בחורי ישיבות לצבא היא גזירה חמורה יותר מכל גזירה אחרת, ואסורה מבחינה הלכתית יותר מתחבורה ציבורית בשבת וכל חוק אחר נגד הדת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.