הממשלה החליטה:  7 אחוז מהמשרות בשרות הציבורי – לחרדים בלבד

אחרי אינספור משוכות, הצליחו הח"כים החרדים להביא הבוקר לאישור הממשלה את ההחלטה כי 7 אחוזים מהמשרות בשירות הציבורי ייועדו לחרדים בלבד

הממשלה אישרה הבוקר (א') את ההחלטה כי 7 אחוז מהמשרות בשרות הציבורי ייעודו לחרדים בלבד. ההצעה נועדה לעודד השתלבות חרדים במגזר הציבורי ולסייע להם להשתלב בשוק התעסוקה.

אחוז החרדים במגזר הציבורי נמוך ביותר ואינו משקף את מספרם בכלל האוכלוסייה. רבים מהם התלוננו בשנים האחרונות כי אינם מצליחים להתקבל לעבודות במגזר הציבורי וכי הופלו על רקע היותם חרדים.

שר הפנים, אריה דרעי לקח את הקרדיט על המהלך וכתב: "אני מאושר. הבטחתי זאת במערכת הבחירות והנה זה מקוים. עשינו היום מהלך היסטורי בממשלה ואישרנו החלטה דרמטית שתשפיע על חייהם של אלפי אקדמאים חרדים שעד היום התקשו להשתלב בשוק העבודה. מעתה יהיה להם קל יותר וזה יהיה טוב להם וטוב למשק הישראלי".

ח"כ אורי מקלב הצטרף גם הוא למברכים ואמר על החלטת הממשלה להפסקת אפליית עובדים חרדים ולייצוג הולם של הציבור החרדי בשירות המדינה: "הממשלה קיבלה היום החלטה חשובה, החלטה זו מתקבלת לאחר מאמצים ופעילות ענפה של יוזם חוק 'ייצוג הולם' והנציגות החרדית כדי להביא סוף לאפליה. מהיום עובד/עובדת חרדים כבר לא יהיו בתחתית הרשימה,  פעולה זו מצטרפת לשורה ארוכה של פעולות מול נציבות המדינה להפסקת הקיפוח ולאפשר לעובדים חרדים לקבל את הזכויות המגיעות להם ואת חלקם היחסי בין עובדי המדינה והמגזר הציבורי".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אמר כי "מדובר בתקנות מתבקשות שיובילו ליישום החוק שחוקקנו לאחרונה בנושא העדפה מתקנת לציבור החרדי".

גפני הוסיף ואמר כי "לאורך כל השנים לחמנו לאישור החוק הזה וכעת לאחר שלשמחתנו החוק אושר, הממשלה אישרה הבוקר את התקנות שיובילו ליישום החוק החשוב בפועל, כך שיתאפשר לחרדים רבים שמחפשים עבודה, סיכוי למצוא זאת בצורה ראויה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.