ממשלת האכזבות דוהרת – לפניכם דברי הצביעות של בנט ואותו האיש

לאחר אין ספור מוקשים ומהמורות יצאה הממשלה החדשה והגרועה ביותר בתולדות עם ישראל לדרך.

מעניין מאוד לקרוא את דברי ח"כ מירב מיכאלי אשר בדבריה בסטטוס קלעה בדיוק את מטרתה של ממשלה זו: "בנט ידאג לבני עדתו הציונות הדתית ולהתנחלויות, לפיד ידאג לגייס ולחנך חרדים וביחד ידאגו להעצים את כוחם בממשלה".

בנימין נתניהו

ראש הממשלה נתניהו אומר בלית ברירה לאחר שנחלץ בעור שיניו ממלתעות לפיד ובנט: "תודה אזרחי ישראל היקרים, בשעה טובה יש לנו ממשלה חדשה. אני מודה לכם שהענקתם לי את הזכות לשרת אתכם כראש ממשלה בפעם השלישית. אני רואה בזה זכות גדולה ואחריות גדולה. אדאג לכך שהממשלה החדשה תפעל למען כלל אזרחי ישראל, ובראש ובראשונה כדי להבטיח את הביטחון של כל אחד ואחת מכם. הממשלה החדשה נכנסת לכהונתה כשמסביבנו נצברים אתגרים גדולים במזרח תיכון סוער ורוגש. בעבודה משותפת נוכל לגבור על אתגרים אלה, וגם להבטיח את השינויים המתבקשים להורדת יוקר המחיה ובפרט את מחירי הדירות, ולהגביר את השוויון בנטל. בעזרת השם ובעזרתכם נצליח. שלכם מעומק הלב, שבת שלום מירושלים, בנימין נתניהו".

נפתלי בנט

נפתלי בנט יו"ר הבית היהודי אשר לולי הוא, לא היתה ממשלה הזאת יוצאת, האיש שעשה כל אשר ביכולתו לגרום קרע עם הציבור החרדי לדורותיו. מפרסם היום בפייסבוק דברי שמחה על ההצלחה של הקמת הממשלה, וגם לא שוכח לברך את השי"ת: "ממשלה חדשה מתחילה, בעזרת ה', חתמנו. ממשלת ישראל ה-33 יוצאת לדרך".

עצוב ומעורר גיחוך כי נפתלי בנט ממשיך, בבקשה מאבינו שבשמים כי יפרוש עליהם סוכת שלומו, "אבינו שבשמים צור ישראל וגואלו, ברך את מדינת ישראל, ראשית צמיחת גאולתנו. הגן עליה באברת חסדך ופרוש עליה סוכת שלומך ושלח אורך ואמתך לראשיה, שריה ויועציה, ותקנם בעצה טובה מלפניך, אני מאחל לראש הממשלה נתניהו, ולכולנו, שרי הממשלה, שנזכור שאנו שליחי ציבור, מחויבים לכל עם ישראל ולכל אזרחי מדינת ישראל, כולנו יחד".

בנט אשר כידוע החרים את המפלגות החרדיות ואמר "רק לא חרדים בממשלה", לא מתבייש לומר כי הוא מחוייב לכל אחיי ואחיותיי עם ישראל ואזרחי מדינת ישראל.

יאיר לפיד

ואחרון אחרון ולא חביב במיוחד ח"כ יאיר לפיד אשר ביהירותו, עשה כל אשר ביכולתו להחרים ולמאוס בציבור החרדי לדורותיו.

אותו האיש בנו של אחד משונאי היהדות לדורות, אשר נקבר עם שנאתו ליהדות, ובנו יאיר נטל את כל שנאה זו והכניסו למפלגתו החדשה "יש עתיד".

בתחילה לפיד לא רצה לקבל את תפקיד שר האוצר, לאחר מכן נכנע כשראה שאין ברירה כי בליכוד מתעקשים על כך: לאחמ"כ הסביר בפוסט ארוך עד כדי מוגזם בדף הפייסבוק את הסיבה למה הסכים להיות שר האוצר, ואומר כי גם אם נתניהו הטיל עליו את תפקיד זה בכדי שהוא ייקרא האיש הרע ביותר, הרי שכל כישלון תוביל לא רק אליו אלא גם לנתניהו, ובסיום הוא אומר שהוא הולך לעשות סדר בקיפוח המתמשך, לפיד מבטיח כי שאל איפוא הכסף, והוא עוד ימצא אותו, כמובן אצל החרדים. כולנו יודעים, כי אצל לפיד מבחינתו הקיפוח היחיד זה לקפח את החרדים ולגזול מהם את כבשת הרש, לפיד סובר כי הכסף נמצא אצל החרדים, הוא רק שוכח, כי הכסף הגדול נמצא בעיקר אצל החילוניים וגם, אצל המתנחלים,

וכך כתב בדף הפייסבוק שלו: "התגובות על המינוי שלי לשר האוצר התחלקו לשלוש קבוצות, הקבוצה הראשונה היתה של אנשים שפשוט בירכו אותי. הם עשו זאת בזהירות, הביעו חשש מסיכויי ההצלחה, אבל אמרו שהם סומכים עלי ומעריכים את העובדה שאני הולך בעיניים פקוחות למקום הקשה ביותר בפוליטיקה הישראלית.
הקבוצה השניה היתה של אלה שהודיעו לי שיצאתי מדעתי. שנתניהו עבד עלי, שזוהי מלכודת דבש (לא שהבנתי איפה הדבש), שמדובר בבית קברות פוליטי, שאין לי סיכוי להצליח ואני אאבד את כל הנכסים שצברנו בבחירות ואהפוך לאדם השנוא בישראל – לא בגללי חלילה, אלא מפני שזה מה שתמיד קורה לשר האוצר, בעיקר בתקופה של גזירות. אני לא הולך להכנס איתם לויכוח, כי כוונותיהם אינן רעות ונדמה לי שהם בעיקר חוששים לי, אבל נדמה לי שזה לא יהיה מוגזם לבקש קצת יותר קרדיט: תניחו לפחות שידעתי מראש מהם הסיכונים הכרוכים בעניין. אני מכיר כמובן את התיזה המתוחכמת לפיה נתניהו הציע לי את המשרד כדי שאכשל וכך יוכל להפטר מיריב פוטנציאלי, אבל כמו רוב תיאוריות הקונספירציה גם זו אינה מחזיקה מים. אפילו מי שלא מאמין לנתניהו צריך לדעת שאם שר האוצר נכשל, הוא לוקח את ראש-הממשלה איתו. אם לא נצליח לחלץ את כלכלת ישראל מהבוץ העמוק בו היא נמצאת (ובכל יום שעובר מתברר לי לחרדתי עד כמה הוא עמוק), נתניהו ייפגע לא פחות ממני. הצורך לעבוד טוב יחד הוא אינטרס משותף לשנינו, ואינטרסים הם דבר חזק מאוד.
שר האוצר הוא אדם שמנהל מלחמה יומיומית כדי להגן על כלכלת המדינה ועל האזרח. במקרה שלי, שר האוצר יהיה גם אדם שינהל מלחמה יומיומית כדי להגן על מעמד הביניים הישראלי שסובל מהזנחה של שני עשורים. זה לא הולך להיות קל, ועוד יהיה יותר גרוע לפני שיהיה יותר טוב, אבל כמו שיודע כל מי שעקב אחרי הקמתה והתנהלותה של "יש עתיד" – אני איני נוהג לברוח מקרבות". הוא מסיים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.