הממשלה צפויה לאשר תכנית רב שנתית לצמצום פערים בהשקעה של 1.5 מיליארד ש"ח

בנוסף עומדת לאישור הממשלה החלטה לחיזוק ומיצוב אגן העיר העתיקה- אישור תכנית חומש נוספת בסך 350 מיליון ₪

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר בפתח ישיבת הממשלה המיוחדת ליום ירושלים: "השנה אני מתרגש במיוחד, להשתתף בישיבת הממשלה החגיגית בפעם העשירית והאחרונה כראש העיר ירושלים. כשנכנסתי לתפקידי לפני עשר שנים, מעטים האמינו שניתן לחולל שינוי עמוק בירושלים, רבים כבר הספידו אותה ואמרו עליה שהיא "אבודה". כיום, ירושלים נמצאת בתנופה עצומה בכל התחומים. בהיי-טק ירושלים היא בין חמש הערים הצומחות ביותר בעולם. העיר עברה רנסנס תרבותי וספורטיבי חסר תקדים. מערכת החינוך שלנו, הפכה לנכס ומושכת צעירים רבים שבוחרים לגדל בה את ילדיהם. ההשקעות האדירות בפיתוח ובתשתיות מחברות ומאחדות את ירושלים ומייצרות הזדמנויות להתחדשות עירונית ולצמיחה כלכלית. אני מודה לאלוהים שהייתה לי הזכות לעמוד בראשות העיר המרתקת והמורכבת ביותר בעולם. אני רוצה להודות לך אדוני ראש הממשלה בנימין נתניהו, תמיד עמדת לימינה של ירושלים: בזכות הפעולות החשובות שהובלת, ירושלים היום חזקה יותר ברמה הבינלאומית, הביטחונית והכלכלית. אני רוצה להודות גם לכם שרי הממשלה, הממשלה המחויבת ביותר עבור ירושלים. בשם תושבי ירושלים אני רוצה גם להודות לנשיא ארה״ב, דונלד טראמפ, על ההכרה בירושלים כבירת ישראל והעברת השגרירות. צעד שמייצר לא פחות מסדר עולמי חדש! בסיום הקדנציה אעזוב את ראשות העיר אך אני מתחייב כאן כי לעולם לא אעזוב את ירושלים – בכל תפקיד ציבורי שאמלא אמשיך לשרת את ירושלים ולחזק את בירת הנצח של העם היהודי כי הצלחתה של ירושלים היא ההצלחה של המדינה כולה! חג ירושלים שמח!"

ממשלת ישראל מקיימת היום, כמדי שנה, את ישיבתה החגיגית לרגל יום ירושלים, אשר נערכת השנה במוזיאון ארצות המקרא. בישיבת הממשלה יובאו לאישור שורת החלטות בעלות משמעות כלכלית וחברתית נרחבת לתושבי העיר ירושלים.

בראש שורת ההחלטות עומד צמצום פערים חברתיים כלכליים במזרח ירושלים ופיתוח כלכלי – תכנית רב שנתית לצמצום פערים בתחומי חינוך והשכלה גבוהה, כלכלה ומסחר, תעסוקה ורווחה, תחבורה, שיפור השירות, תכנון ורישום מקרקעין. תקציב התוכנית עומד על 1.5 מיליארד ₪ לשנים 2018-2023, כאשר מחצית מן הסכום יוקדש לטובת פיתוח תשתיות פיזיות ומחציתו לפעולות שוטפות בתחומים הרכים.

כמו כן צפויה הממשלה להחליט על העברת יחידות ארציות של הממשלה לירושלים. מטרת ההחלטה להפחית את האישורים שנותנת ועדת החריגים לפטור מחובת מעבר לירושלים ולזרז את תכנית המעבר של יחידות ארציות לירושלים.

בנוסף עומדת לאישור הממשלה החלטה לחיזוק ומיצוב אגן העיר העתיקה- אישור תכנית חומש נוספת בסך 350 מיליון ₪ אשר תתמקד בפיתוח המרחב הציבורי באגן העיר העתיקה לרבות הר הזיתים, כלכלה, מסחר, אירועי עוגן, פיתוח תשתיות, ניקיון ותחזוקה שוטפת.

החלטות נוספות אשר תובאנה לאישור הממשלה בישיבה זו הן התוכנית הלאומית לחשיפת ירושלים הקדומה-הקצאת 47 מיליון ש"ח לשנים 2018-19 לטובת חשיפה, חקירה ופיתוח של אתרי העתיקות בירושלים הקדומה כולל חשיפות ארכיאולוגיות, מחקר, מיתוג, פיתוח תשתיות וחווית מבקר. וכן קידום רכבל תיירותי למרחב ירושלים – המשך תכנון והקמת הרכבל לירושלים הקדומה בתוואי שבין מתחם התחנה לשער האשפות והעמדת מסגרת תקציבית של עד 200 מיליון ש"ח ל 2018-19.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.