היום: הממשלה צפויה לאשר את מתווה הגז

העיניים נשואות לדרעי: במערכת הפוליטית ממתינים להחלטתו של שר הכלכלה בנוגע להבאת המתווה להצבעה במליאת הכנסת

ארבעה ימים לאחר שנציגי הממשלה וחברות האנרגיה הגיעו להסכמות בנוגע למתווה הגז, יובא הבוקר ההסכם לאישור בישיבת הממשלה. ההצבעה תתקיים כשברקע אי הוודאות בנוגע להחלטתו של שר הכלכלה אריה דרעי, באשר להפעלת סעיף 53 בחוק ההגבלים, המאפשר לו לכפות את אישור ההסכם ללא צורך באישור הכנסת, אישור הכרוך בכאב ראש לא מבוטל עבור נתניהו.

מלבד ההמתנה להכרעתו של דרעי, השרים חיים כץ, משה כחלון ויואב גלנט לא צפויים להשתתף הבוקר בהצבעה הגורלית בשל ניגוד עניינים בנושא עליו הצהירו מראש.

ביום חמישי כינסו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האנרגיה יובל שטייניץ מסיבת עיתונאים מיוחדת, שבה הציגו את מתווה הגז שהושג מול חברות האנרגיה.

"המתווה שם במרכז את האינטרסים של מדינת ישראל, את הכלכלה בישראל ואת החברה.ההסכם יכניס לישראל מאות מיליארדי דולרים בשנים הבאות והכסף ישמש לחינוך וחברה…גז הוא אנרגיה זולה באופן משמעתי מאנרגיות אחרות, עולה פחות לייצר עם גז והמשמעות היא שהמחירים יהיו נמוכים יותר. ההסכם יסייע לפריפריה וליצירת מקומות עבודה חדשים" אמר נתניהו במהלך נאומו.

נתניהו הוסיף: "יש את כל הסיבות לאמץ את המתווה הזה, לא ניכנע לפופוליזם, אמרתי את זה מהרגע הראשון – אנחנו נוציא את הגז הזה מהים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.