הממשלה תומכת בחוק הפסקת תשלום למחבלים – היועמ"ש מעכב

הצעת חוק שמובילה 'יש עתיד' בתמיכת הקואליציה בנושא היתה אמורה להיות מאושרת היום בועדת השרים לחקיקה, אך ההצבעה תידחה בשבוע לפחות

ועדת השרים לחקיקה, שהיתה אמורה לדון היום (א') בהצעת חוק להפסקת תשלומי משכורות למחבלים הכלואים בישראל, תידחה את ההצבעה בנושא בשבוע לפחות.

את ההצעה המדוברת הגישו חברי כנסת מ'יש עתיד' בראשות ח"כ אלעזר שטרן, וחתומים עליה נציגים מכל סיעות הקואליציה, כולל יו"ר הקואליציה עצמו דוד ביטן.
גורם בליכוד הסביר ל'אקטואליק' כי הדחייה בהצבעה מחוייבת המציאות משום שהיועץ המשפטי לממשלה עדיין מתנגד לנוסח החוק ויש רצון עז להגיע עימו להסכמות כדי לקדם, אפילו בהליך מהיר, את חקיקתו.

הוא הסביר גם כי הקואליציה מעוניינת מאוד בחוק, ותעשה הכל כדי להעביר אותו.

ראוי לציין כי מערכת הביטחון מתנגדת ללשון החוק, לפיה יקוזזו תקציבים המועברים לרשות הפלסטינית, על פי הסכומים אותם היא משלמת למחבלים הכלואים בישראל.

ח"כ אלעזר שטרן נימק את החוק שלו ואמר כי "חייבים לעשות סוף לעובדה שמחבלים ובני משפחותיהם מקבלים תשלום עבור רצח של ישראלים. לא יכול להיות שמחבלים יקבלו משכורות על כך שרצחו יהודים. המדינה חייבת לעשות הכל כדי להילחם בטרור, החוק הזה הוא קריטי לביטחון הלאומי של ישראל".
"התשלומים שמעבירה הרשות למחבלים הם לא רק הסתה אלא גם תמריץ לביצוע פעולות טרור. הרשות למעשה מעודדת פעולות רצח של ישראלים, מחובתנו לעצור את זה", הוסיף.

ב'יש עתיד' יקיימו היום שיחות עם נציגי הקואליציה, ובעקבותיהן יחליטו אם להעלות את החוק בכל זאת השבוע לקריאה טרומית. מהלך כזה עלול להביך את הקואליציה, שכן חבריה יתקשו להצביע נגד החוק ולהסביר לבוחריהם מדוע עשו זאת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.