"הממשלה תפתח את חומרי החקירה החסויים"

השר צחי הנגבי, שמונה מטעם ראש הממשלה על הסרת החיסיון בפרוטוקלים של ילדי תימן, אמר הערב (שבת) ל"פגוש את העיתונות" כי ימליץ השבוע לממשלה לפתוח את כל חומרי ועדת החקירה החסויים. { הנגבי בראיון }

השר צחי הנגבי, שמונה מטעם ראש הממשלה על הסרת החיסיון בפרוטוקלים של ילדי תימן, אמר הערב (שבת) ל"פגוש את העיתונות" כי ימליץ השבוע  לממשלה לפתוח את כל חומרי ועדת החקירה החסויים.

"ההמלצה היא לחשוף את כל החומרים שעמדו בפני שלושת וועדות החקירה שחקרו את הפרשה במשך השנים", אמר השר הנגבי. "אין סיבה, הצדקה או עילה הגיונית מדוע למנוע מהציבור מלראות את החומרים האלה".

 

השר הנגבי  סומך על הרשויות ואמר "אני סומך על הגנז הראשי, ועל הצוות המצויין של ארכיון המדינה", אמר השר. "סרקנו כבר 3,900 תיקים, זה רבבות של עמודים. החלטנו להשחיר פרטים הנוגעים לצנעת הפרט בלבד".

השר הנגבי התייחס גם לתוכן הרגיש של התיקים אותם בחן. "אני לא מקנא במי שיצטרך לקרוא את החומרים", אמר השר. "זה כואב ומעיק, יש שם דברים מאוד קשים. אנחנו אמנם מכיריםא ת הסיפורים, אבל כשקוראים את זה – אותי זה סינוור".

השר סיפר על המקרים שקרא בתיקים שבקרוב יהפכו לגלויים. "מטפלות סיפרו שראו משפחות זרות מגיעות אל בתי התינוקות, משפחות גם מהארץ וגם מחו"ל", סיפר הנגבי. "הן פשוט החלו לבדוק ולבחון את התינוקות, אחר כך התינוקות פשוט נעלמו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.