"הממשל האמריקני יתמוך בבניה בשטחים"

יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל למנהלי פרוייקט "גבעת אדומים":

"אדאג לתמיכה מלאה של הממשל האמריקני בבניה"{ מסר רפובליקני}

 

 

אם למישהו היה ספק במחויבות האמריקנית לתמיכה בהרחבת הבניה בהתיישבות, הרי שההצהרות ששיגר הנשיא הנבחר טראמפ הן לפני הבחירות והן לאחריהן מלמדות על הרוח החדשה המנשבת בוושינגטון. בפגישה מיוחדת שקיימו מנכ"ל פרוייקט 'גבעת אדומים' גד גבריאל, ועוה"ד דורון נירצבי המשמש נאמן הפרויקט, עם עוה"ד מארק צל, יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל (מפלגתו של דונאלד טראמפ) אמר צל כי הוא תומך בכל מאודו בהתפתחותה של 'גבעת אדומים' ובכל מיזם הנבנה על קרקע יהודית באיו"ש. עו"ד צל הפתיע כשהצהיר "אעשה כל שביכולתי שהאזורים הללו יזכו לתמיכת הממשל האמריקאי ככל שישראל תאשר זאת".

 

צל, מקורב לנשיא טראמפ ולשגריר ארה"ב המיועד דיויד פרידמן ותמיכתו בבניה בהתיישבות היא על רקע אידיאולוגי. הוא הזכיר בפגישה את עמדתו של הנשיא הנבחר לפיה בניה בשטחים איננה מכשול לשלום. מנהלי פרויקט 'גבעת אדומים' ציינו בפניו כי ממשלת ישראל החליטה בעבר על הקמת ישוב בקרקע המדוברת, ואת העובדת כי ועדת שרים העניקה למתחם את שמו "מצפה יהודה – גבעת אדומים". הם הציגו בפניו את מפת האזור ושוחחו על יוזמתם של השרים בנט ושקד להאיץ את חוק סיפוח מעלה אדומים – הסמוכה לפרויקט. יו"ר המפלגה הרפובליקנית צל, הפגין בקיאות במערך הכבישים באזור, והביע הערכה לפעילות שמבצעים היזמים להאצת הליך הבניה.

 

לקראת תום הפגישה הפקידו מנהלי הפרוייקט בידיו של צל, אגרת ברכה המיועדת לנשיא הנבחר דונאלד טראמפ ולשגריר המיועד דיויד פרידמן, אותם הבטיח להעביר במהלך שהותו בארה"ב בטקס ההכתרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.