המנייה הלוהטת בציבור החרדי קרסה ב–14%

קרן הריט 'מגוריט' שהחלה את דרכה בקול רעש גדול, כאשר רבים מהמשקיעים בקרן היו מהציבור החרדי, כולל הקרנות של קופת העיר וחברה קדישא תל אביב, דיווחה היום לבורסה על רכישת עצמית של מניות בסכום של כ-10 מיליון שקל לאחר שהמנייה נפלה ב–14% ביחס למחיר בהנפקה לפני כשלושה חודשים. { מפולת בבורסה}

 

 

קרן הריט 'מגוריט' שהחלה את דרכה בקול רעש גדול, כאשר רבים מהמשקיעים בקרן היו מהציבור החרדי, כולל הקרנות של קופת העיר וחברה קדישא תל אביב, דיווחה היום לבורסה על רכישת עצמית של מניות בסכום של כ-10 מיליון שקל לאחר שהמנייה נפלה ב–14% ביחס למחיר בהנפקה לפני כשלושה חודשים, וזאת עקב מימושים בקרב משקיעים שלא מאמינים יותר במנייה. למגוריט יש כעת יתרת הפסד של כ-400 אלף שקל.

 

לפי פרסום של ערן אזרן היום (א) ב'דה-מרקר' מדובר בצעד חריג לחברה שהשלימה רק באחרונה גיוס הון בהנפקת מניות ראשונית בסכום של כ-240 מיליון שקל.

 

רכישה עצמית מצביעה ברוב המקרים על איתנות החברה. הדבר דומה למי שמכר נכסים על מנת לגייס כספים, והוא חוזר ורוכש אותם. למעשה, הוא מביע אמון בנכסים אותם מכר, במיוחד אם הוא חושב שהשווי שלהם בשוק נמוך ממחירם האמיתי.

 

מהיכן תממן מגוריט את רכישת המניות אם זו תאושר על-ידי בית המשפט? מאותו כסף שגייסה בהנפקה מהציבור… במילים אחרות, היא אינה מכניסה יד לכיס על מנת להוכיח שהמנייה שלה שווה, אלא מצמצמת את המניות בשוק כדי להעלות את הביקוש ובמילא את המחיר.

 

בדה-מרקר הובא ציטוט של סוחר בכיר בשוק ההון שאמר: "מה שנולד בחטא מתנהג בחטא. מגוריט לא הייתה צריכה להיות בבורסה, ובטח לא בתמחור בו היא נכנסה. מי שאכל אותה בהנפקה הם בעיקר משקיעים מהמגזר החרדי, שמפסידים את הכסף"…

 

תתפלאו, אבל דווקא קופת העיר וחברה קדישא תל-אביב שהשקיעו בחברה, לא צפויים לרשום הפסדים של ממש. השתיים שותפות בחברת הניהול שמרוויחה כך או כך, שכן היא גובה עמלת ניהול גם במקרה של הפסד.

 

מניית מגוריט אמנם טיפסה לאחר הודעת החברה (שיצרה ביקוש בשוק), עם זאת למרות עלייה של 4.7% במחירה, משקיעיה עדיין מופסדים על הנייר בכשמונה אחוזים על המחיר בהנפקה.

מקור: ביזנעס

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.