המסתננים יגורשו למדינה שלישית? שקד ודרעי דנו

בפתח הדיון הבהירו השרים כי פסק הדין שניתן על ידי שופטי בג״צ לפני מספר ימים מהווה נקודת ציון קריטית המחייבת קבלת החלטות מיידיות לגבי המשך התנהלות הרשויות בנושא היציאה מרצון

שרת המשפטים, איילת שקד ושר הפנים, אריה דרעי, קיימו היום דיון בנושא העברתם של מסתננים למדינות שלישיות עקבות פסק הדין של בגצ בעניין משבוע שעבר.

בדיון השתתפו מנכ״ל רשות האוכלוסין וההגירה- פרופ׳ שלמה מור יוסף, המשנים ליועמש לממשלה- עוה״ד רועי שניידורף, דינה זילבר ורז נזרי, נציגי רשות האוכלוסין וההגירה, נציגי משרד המשפטים, נציגי משרד החוץ ונציגי משרד האוצר.

בפתח הדיון הבהירו השרים כי פסק הדין שניתן על ידי שופטי בג״צ לפני מספר ימים מהווה נקודת ציון קריטית המחייבת קבלת החלטות מיידיות לגבי המשך התנהלות הרשויות בנושא היציאה מרצון.

נושא הדיון היה סוגיית יציאתם של המסתננים למדינה שלישית שאינה מחייבת את הסכמת או לחילופין שהייתו במשמורת.

במהלך הדיון הוחלט על שתי דרכי פעולה אפשריות – הראשון- תיקון ההסכם מול המדינות השלישיות, שיאפשר את יציאתם של מהגרי העבודה גם ללא הסכמתם השני, הינו תיקון חקיקה.

שר הפנים, אריה דרעי, הבהיר כי לצד המהלכים המשפטיים, לא יוכלו עוד מעסיקים להעסיק מסתננים שסרבו לצאת מרצונם ושוחררו ממשמורת ״לא יתכן שמסתנן סרב לצאת וישוחרר ממשמורת לחיים חופשיים ונורמטיביים ויועסק על ידי ישראלים, תוך התעלמות מצעדי המדינה להוביל ליציאה מהארץ.
מעסיק שיאפשר תעסוקה למסתנן שסרב לצאת מרצון יסתכן בפתיחת תיק העסקה בניגוד לחוק ויוטל עליו קנס״.

שרת המשפטים, איילת שקד: ״פסק הדין מאפשר למדינה להוציא מסתננים גם ללא הסכמתם, אך מסנדל אותה בכל הנוגע למקרה בו קיימת הסכמה מצידם. על מנת לפתור מצב זה,
נדרש תיקון מינורי להסכמים עם המדינות השלישיות, ולכן אנו נפעל לתקנו, זאת במטרה להוציאו אל הפועל ובכך יעמוד במבחני פסק הדין.״

במהלך הדיון נדונו צעדים נוספים שעיקר מטרתם תהיה להוות תמריצים משמעותיים למסתננים לצאת מישראל, אם מרצון ואם ללא הסכמה מלאה.

השרים הבהירו כי הצעדים מחייבים פעולות בהקדם האפשרי וסיכמו להפגש להמשך דיון.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מקומם !!

    מה נהיה מהמדינה שלנו איילת שקד שרת המשפטים יושבת בפורום אחד עם אריה דרעי שבימים אלו נחקר?! מה נסגר איתכם מדינאים? שר שנמצא תחת חקירה כזו צריך לצאת במיידי לחופשה עד תום ההליכים נגדו! ולא לשבת בכל מיני פורומים עם ראש הממשלה ועם שרת המשפטים תיכף תתנו לו ללכת לאכול במסעדה עם החוקרים שלו וזהו! פשוט הזויים! אין ממש ככה נהינו הזויים!!!

    אמת |
    הגב