"המס על דירה שלישית ייפגע באברכים"

ח"כ אורי מקלב פנה לכחלון "המס על דירה שלישית הינו מיותר ולא יועיל ויפגע בעיקר בציבור החרדי". {מקלב לכחלון}

בעקבות כוונת האוצר להחיל מתחילת שנת הכספים מיסוי על בעלי דירה שלישית, פנה ח"כ  אורי מקלב למשרד האוצר בבקשה לשקול שנית את הטלת המס המיותר הזה.

ח"כ מקלב אמר בפנייתו כי משפחות רבות מעדיפות להשקיע את כספם בקניית דירה נוספת או יחידת דיור במקום להשקיע בבנקים זרים או בהשקעות מפוקפקות, וכך במשך הזמן מצליחים לחתן את ילדיהם בכבוד, מתברר כי השקעה בדירה נוספת גם אם אינה מכניסה סכום גבוה היא ההשקעה הבטוחה והשקטה ביותר.

ח"כ מקלב הוסיף כי "טענת האוצר לפיה בעקבות המס החדש ייצאו מלאי חדש של דירות לשוק ועי"כ ירדו מחירי הדירות איננה מתקבלת, מכיוון שמס של כמה אלפי שקלים לא יגרום למשקיעים למכור את דירתם, ואדרבה בעקבות מהלך זה עלולים לעלות מחירי השכירות כיוון שבעלי הדירות יעלו בעקבות כך את מחירי השכירות".

הנכון ביותר להעלות את היצע הדירות באופן ניכר, ולא לחפש את הכסף הקטן אצל האזרח שמטרתו הייתה בסך הכול לחתן את ילדיו בכבוד.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הכבוד לח"כ אורי מקלב
  חוק פופוליסטי שלא יתרום בשום דבר מלבד סיפוקם של כמה קנאים צרי עין

  דוד |
  הגב
 2. "יפגע בעיקר בציבור החרדי" ??? מניין למקלב מידע זה האם בדק ? גם בלשכות רישום מקרקעין אין תיעוד מי הרוכשים ולאיזה מגזר משתייכים . מקלב מבייש אותנו. הוא מייצג את בעלי ההון . הוא נוגד את האינטרס החרדי שירדו מחירי הדירות . בוז מקלב בוז.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מקלב . מדובר על בעלי דירות של שלש דירות !!! אתה נורמאלי ? שלוחא דרבנן עלאק. אתה גורם נזק גם ובפרט לציבור ששלח אותך.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. מקלב טועה . הקושי של האברכים הוא לקנות דירות. המס יגרום שישוחררו לשוק עשרת אלפי עד מאה וחמישים אלף דירות. ולכן מחירי הדירות ירדו . את מי מייצג מקלב או לחילופין כמה דירות יש למקלב זה ??

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב