המעומד של מרכז הרב: הרב יעקב שפירא הודיע לתלמידו: " אתמודד לתפקיד הרה"ר לישראל

דרמה: מעומד חדש מצטרף להתמודדות לרה"ר ראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא, הודיע היום (שלישי) לתלמידיו, במהלך שיעור כי הוא מתכוון להתמודד לכהונת הרב הראשי לישראל.

"אנחנו מאמינים מאוד מאוד בכוח של הרבנות הראשית שיכולה להוסיף אהבה להוסיף הדרכה של תורה מתוך נעימות ומתוך שיתוף כעולה עם רבני ישראל", אמר הרב שפירא לתלמידים, "חשוב מאוד שהרבנות לא תייצג מגזר מסוים אלא כמה שיותר קונצנזוס עם כל מי שרק יכול להיות שותף לתפקיד המיוחד. רבנות שלא שייכת חס וחלילה לתנועה מסוימת, למפלגה מסוימת".

 "ה'אלף-בית' שהרבנות הראשית תהיה "מעל כל המפלגות ומעל כל מחלוקת ודיבורים שיכולים להביא למחלוקת. צריך רבנות כזאת שתהיה משותפת לכל הכוחות הרוחניים במדינה".

 אסור שתהיה רבנות שתביא למציאות של "גזורו בין דת ומדינה".

על  הרב אריאל אמר, "זה לא סוד שאני מאלה שרצו שהמבוגרים מאיתנו ייכנסו לשאת בעול של הרבנות הראשית אבל זה לא הצליח ואנחנו לא בני חורין להיבטל ממנה".

"שאלו אותי כמה אנשים מה לך להיכנס לכל העניין המסובך הזה. ועניתי, קודם כל למדתי אצל ראשי הישיבה ובהם אבי מורי זצ"ל שלא ראיתי שהיה אף פעם איזה שהוא נתק בין הישיבה לרבנות. אני יודע שזו לא משימה פשוטה. אנחנו צריכים לזכור שלהתחמק מאחריות זו לא דרך. זה מחייב בראש ובראשונה לא לברוח. להתמודד. אם יש דברים שהציבור שלנו יכול לתרום את חלקו אסור לו להשתמט."

"אין ספק",  הדגיש הרב, "שתמיד יש מה לשפר שתמיד יש מה לתקן אבל צריך מאוד להיזהר ששנאה כבושה לא תקלקל חלילה את השורות. התפקיד שלנו זה לא לרוקן את הרבנות מהתוכן. לא להפוך את מעמד הרבנות כמעמד של נישואין אזרחיים. אסור להיות שותפים באיזו שהיא יצירת אווירה שמרעילה את האוויר ולא להרעיל את הבארות שחפר אברהם. אנחנו מאמינים ברבנות שמושתתת על מסורת ועל תורה בטהרתה רבנות שסוטה ממסורת היא עץ בלי שורשים שלא תצמיח פירות".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. להרב שפירא יש חסרון אחד: אין לו חמות שקוראים לה הדסה רלב"ג שתצלצל אליו ללשכה חמש פעמים בדקה ותורה לו מה לפסוק ואת מי צריך להתיר.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב