המשטרה פתחה בחקירה נגד בכירי משרד הבריאות

ליצמן ולשכתו הסתבכו? המשטרה חוקרת כבר יותר משנה חשד למעשי שחיתות שנעשו על ידי בכירים במשרד הבריאות

הערב, חשף הכתב לענייני משטרה של ערוץ החדשות משה נוסבאום, במהדורה המרכזית, כי המשטרה חוקרת כבר יותר משנה חשד למעשי שחיתות שנעשו על ידי בכירים במשרד הבריאות. המשטרה חושדת כי תמורת תשלום של אלפי שקלים למתווכים, הצליחו אותם לוביסטים לפלס את דרכם עד לשר הבריאות.

החקירה החלה בעקבות התחקיר של חיים ריבלין והתחקירנים עמרי מנשה ויולן כהן. בתחקיר חשף חיים ריבלין כיצד משרד הבריאות אף פותח דלתות דווקא לחברות הטבק. מי שארגן את הפגישות עם ליצמן ועם בכירי משרדו היה מוטי בבצ'יק – העוזר הבכיר, וממקורביו הבולטים של יעקב ליצמן.

בחדשות 2 החליטו להפיל בפח את לשכת ליצמן, ולשם כך הם הקימו חברה פיקטיבית לייבוא סיגריות אלקטרוניות, בשלב הבא ביקשו אנשי חדשות 2 להיפגש עם בכירי המשרד בכדי לברר מהי המדיניות לגבי ייבוא שכזה. יולן כהן ועמרי מנשה, "התחקירנים" של חדשות 2 , ניגשו לעיתון "המודיע" המקורב לשר הבריאות יעקב ליצמן והתעניינו כיצד ניתן להגיע לשר.

בתוך דקות חיברו המודיע את כתב העיתון, יעקב רייניץ, שהבטיח – תמורת מעטפות מזומנים – להפגיש את צוות התחקירינים עם בכירי משרד הבריאות על מנת שיוכלו לקבל את "ברכת הדרך" להקמת החברה.

בקטע ראשון מתוך התחקיר שפורסם במהדורה המרכזית נראים תחקירני חדשות 2 משוחחים עם מאכער שמבטיח לסדר פגישה עם בכירי משרד הבריאות. "אני אלמד את הנושא קצת יותר טוב לעומק ופשוט אקדם את זה מול הדרג המקצועי במשרד. לפתוח דלתות איפה שצריך, אתם יודעים איך זה עובד", כך נשמע המאכער בהקלטה.

בקטע נוסף נראה השר ליצמן אומר שהנושא לא מעניין אותו כעת. "עוד לא הגעתי לזה. בינתיים אני מתעסק בג'אנק פוד ולא בג'אנק עישון".

בתגובה לפרסום מסר ליצמן כי הוא נדהם לשמוע כי אדם ביקש תשלום עבור פגישה אתו, וכי הוא נוהג להיפגש עם כל גוף ואדם. שר הבריאות הדגיש כי הוא מתנגד נחרץ לישון ופועל כך.

בשעתו, ליצמן טען בתוקף שלא ידע על התשלומים של אלפי שקלים שהועברו למתווכים כדי להיפגש איתו, ולדבריו: "הוא נפגש עם כל מי שרוצה להיפגש עמו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.