המעצמות סיכמו: הפסקת אש בסוריה בתוך כשבוע

ראשי המעצמות סיכמו על מתווה להפסקת אש בסוריה- במטרה ליישם את הסיכומים החדשים בשטח בתוך כשבוע. האם המורדים ואסד אכן יישמו את הפסקת האש בפועל? הפרטים. { המלחמה בסוריה }

הלילה במינכן: ראשי המעצמות סיכמו על מתווה להפסקת אש בסוריה- במטרה ליישם את הסיכומים החדשים בשטח בתוך כשבוע.

בעולם ממתינים להיענות מצד צבאו של אסד ונציגי האופוזיציה. השלב הבא המתוכנן הוא חידוש שיחות השלום בז'נווה בהשתתפות הפלגים הסורים המעורבים במלחמת האזרחים.

משלחת הומניטרית לסוריה תצא כבר מחר כדי לסייע לאזרחים במוקדים שונים במדינה.

נציגי המורדים אמרו כי יחזרו לשיחות השלום בז'נבה רק אם אכן ייראו "התקדמות משמעותית" לאור ההסכם החדש. באופוזיציה ציינו כי אף גורם מטעמם לא ראה את פרטי ההסכם שהשיגו את המעצמות, ולכן לא התחייבו ליישם דבר בשטח.

קרי אמר במסיבת העיתונאים: "אני שמח לבשר כי השגנו התקדמות גם בנושא ההומניטרי וגם בנוגע להפסקת הלחימה. יש כאן פוטנציאל לשנות את חיי היום-יום של האזרחים הסורים – רק אם ההסכם ייושם במלואו". קרי הוסיף כי המשלוחים ההומניטריים יוגברו ויואצו, וציין כי האו"ם יקים צוות שמטרתו לפקח על הצדדים הלוחמים בסוריה ולאפשר גישה לאזורים שזקוקים לעזרה הומניטרית דחופה.

וידאו באדיבות רשת

על התקווה להפסקת הלחימה בתוך שבוע אמר קרי: "זה שאפתני, אבל כולם נחושים להתקדם. ההסכם יחול על כל הצדדים, מלבד דאע"ש וג'בהת אל-נוסרה". למרות ההסכמות החדשות, לברוב הבהיר כי חיל האוויר ימשיך להפציץ מטרות של דאע"ש בשטח סוריה גם לאחר שהפסקת האש תיכנס לתוקפה. שר החוץ הבריטי פיליפ המונד מתח ביקורת על כך ומסר כי יישום הפסקת תלוי גם במחויבותה של רוסיה לחדול מן ההפצצות האוויריות.

 

ר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.