"המערכה יכולה להפוך בן רגע למלחמה של ממש"

יממה לאחר ההסלמה בצפון שכמעט והתפתחה למלחמה מתריע אלוף פיקוד הצפון יואל סטריק מפני הסלמה הביטחונית בגבול סוריה

יממה לאחר ההסלמה בצפון שכמעט והתפתחה למלחמה מתריע אלוף פיקוד הצפון יואל סטריק מפני הסלמה הביטחונית בגבול סוריה "במציאות שבה המערכה שבין המלחמות יכולה להפוך בן רגע למלחמה של ממש – לאוגדה מרחבית שהגבול הסורי הוא ביתה, שמורה משמעות שקשה להפריז בחשיבותה", כך צוטט באתר וינט. הוא הוסיף כי "איראן מבקשת לייצר פיקוד קדמי בסוריה, לא ניתן לזה יד".

את הדברים אמר סטריק בטקס חילופי מפקד אוגדת הבשן (210),בו הזהיר כי "מי שיחצה את הגבול בפשט ובדרש יזכה לתגובה הולמת". לטענתו, "המעורבות האיראנית באזור היא איום מטריד לישראל ולעולם כולו".

"בשנים האחרונות שולחת איראן את ידיה הארוכות על מנת לבסס את כוחה באזור. אנו רואים את מאמציה הגדולים ליצור סהר שיעי במזרח התיכון. המעורבות האיראנית באזור היא איום מטריד בעבור ישראל אך גם בעבור העולם המערבי כולו. אירועי שבת האחרונה מהווים משנה תוקף לחשיבות המעמד הזה שעיתויו נקבע חודשים מראש", אמר.

הוא הוסיף כי, "היום ברור לכולם מה שידענו מזמן: איראן מבקשת לייצר פיקוד קדמי בשטח סוריה שמטרתו פגיעה בישראל. לא ניתן לזה יד. לא נסכן את אזרחי ישראל ולא נאפשר לערער את יציבות האזור כולו. פנינו אינן להסלמה אך היכולת גבוהה ואיננו מהססים להשתמש בה. כך עשינו בעבר, כך פעלנו אתמול וכך נוסיף כל אימת שנצטרך".

ראש מטה חיל האוויר, תא"ל תומר בר, אמר אתמול כי המל"ט שהה במרחב האווירי של ישראל במשך כדקה וחצי ואישר כי אכן מדובר בדגם מתקדם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.