המערכה לשיא • 'יהדות התורה' מתייצבת למפגן כוח

במטה הראשי של 'יהדות התורה' נערכים לקראת "הכינוס ההיסטורי" של מרנן ורבנן, שיתקיים ביום חמישי בשעות הערב • המיקום הסופי בו יתכנסו הרבבות יוכרע במהלך היממה הקרובה • באצטדיון הארנה קיימים קרוב ל-12 אלף מקומות אך בשל הביקוש האדיר ומפאת חוסר תקציב שוקלים בוועדה המכינה לשנות את מקום הכינוס • חלוקת המקומות ב"מזרח" תתבצע באופן שווה בין תנועת אגודת ישראל החסידית לתנועת דגל התורה הליטאית.

במטה הראשי של מפלגת יהדות התורה המאוחדת נערכים בשעות אחרונות במרץ רב לקראת "הכינוס ההיסטורי" של מרנן ורבנן גדולי הדור, שיתקיים ביום חמישי בשעות הערב. תחילה חשבו המארגנים על אצטדיון הארנה בירושלים כמיקום טוב לערוך בו את הכנס, אך בשעות אלו בשל הביקוש האדיר ומפאת חוסר תקציב מסתמן כי הכינוס ייערך ברחובה של עיר כאשר המיקום הסופי יוכרע במהלך השעות הקרובות.

חשיבותו של הכינוס הגדול רבה עד מאוד וזאת משום שבמפלגה החרדית שידעה לא מעט ויכוחים וחילוקי דעות לאחרונה מקווים שאכן הוא ייתן את "הרוח הגבית" להצלחה בבחירות ולעלייה בכוחה של יהדות התורה בכנסת.

בהפקת האירוע מציינים בפני כתב 'קוקר' כי באצטדיון הארנה קיימים קרוב ל-12 אלף מקומות אך אלו לא יספיקו להכיל אפילו מקצת מהמעוניינים ליטול חלק בכינוס אי לכך מסתמן כי הכינוס יועבר לרחובה של עיר. סדר המקומות בשולחן הכבוד ייקבע ויחולק שווה בשווה בין תנועת אגודת ישראל החסידית לתנועת דגל התורה הליטאית.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

הועדה המכינה בראשות חנוך זייברט מאגודת ישראל ומנחם שפירא מ'דגל התורה' תתכנס היום במטה המפלגה ברחוב פינסקר 70 ב0פתח תקווה יחד עם שאר החברים לדון באופן חלוקת הכרטיסים, הזמנת גדולי ישראל והאדמו"רים, לוח הזמנים וסדר הנואמים.

רבבות יצפו בשידור חי ברחבי הארץ שישמעו בכנס הבחירות המרכזי מפיהם של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט”א.

גדולי ישראל חברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' ו'אגודת ישראל' צפויים ליטול חלק במעמד. מרן ראש היישבה הגראי"ל שטיינמן ומרן הגר"ח קנייבסקי צפויים אף הם ליטול חלק במעמד למרות חולשתם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.