המערכת הפוליטית מגיבה: "מלחמה נגד החמאס"

כמה דקות לאחר שנודע על מציאת גופות החטופים החלו לזרום התגובות.- "מלחמה נגד החמאס"

כמה דקות לאחר שנודע על מציאת גופות החטופים החלו לזרום התגובות.

ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג מסר הערב: "חטיפה ורצח נערים תמימים באישון לילה הוא פשע נתעב ובלתי נסלח. אין לכך כל הסבר או צידוק אנושי ואני משוכנע, שידיהן הארוכות של כוחות הביטחון יגיעו את המרצחים. ידענו בעבר פיגועים קשים וכואבים והתגברנו וכך יהיה גם הפעם. אלה הם חיינו בארץ הזו". הרצוג הוסיף ומסר תנחומיו למשפחות: "בשבועות האחרונים נחשפנו לשלושה נערים ישראלים שהפכו להיות הבנים של כולנו, אייל, נפתלי וגיל-עד. צר לי מאוד על ששירת חייהם נגדעה על ידי מחבלים נפשעים. ליבי ותנחומיי עם המשפחות. יהי זכרם של הנערים ברוך".

יו״ר ש״ס אריה דרעי: נפתלי, גיל-עד ואייל, ה׳ יקום דמם. עם ישראל כולו מתאבל הערב עם שלוש המשפחות השכולות שהוכיחו לכולנו בשבועות האחרונים אמונה ועוצמה יהודית מהי. רוחכם האיתנה תשמש לכולנו דוגמה ומופת ומגדלור שנלך לדרכו.

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מוזס מבכה יחד עם כל בית ישראל את חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים. "עם ישראל התאחד בתפילות. ליבנו עם המשפחות השכולות ואנו מחזקים אותם בשעתם הקשה".

ח״כ פרוש; ליבו של עם ישראל כולו שותת דם יחד עם המשפחות אשר איבדו את בניהם, שרצו לשוב הביתה לאחר יום לימודים. בחורי חמד ששקדו על תלמודם ונרצחו בדם קר בידי מרצחים בני עוולה. השם יקום דמם.

סגן השר בן דהן כתב בדף הפייסבוק שלו: "אני משתתף בצערן של המשפחות שעאר, פרנקל ויפרח. אני בטוח שהתפילות שכל עם ישראל התפלל לשובם בשלום לא היו ריקם. אין לי ספק שהתפילות הועילו לעם ישראל כולו. אני קורא לקבינט להעניש את משפחות הרוצחים בעונש חמור ביותר כדי שתופעה כזו לא תישנה. בשלב ראשון יש להגלות את משפחות הרוצחים לחו"ל, להרוס את בתיהן ולמנוע את בנייתם מחדש. בשלב שני, עלינו להחיל את הריבונות הישראלית על אזור גוש עציון המורחב."

סגן השר אקוניס (ליכוד) בצאתו ממפגש עם סגן מזכל האו"ם: חובתנו היא אחת- לרסק את החמאס. סגן השר אקוניס מגיב ממטה האום לאחר פגישתו עם סגן מזכל האום למציאת שלוש הגופות ואומר: " עם שלם עמד כאיש אחד והתפלל לבשורות, אך הפעם תפילותינו נענו ריקם. החמאס הוא ארגון טרור, שפל ורצחני הרואה ברצח ילדים צעד לגיטימי ולכך יש תשובה אחת: ריסוק מיידי. ליבי עם המשפחות, מי יתן ולא ידעו עוד צער". סגן השר פנה לעמיתו לפגישה, סגן מזכל האום ואמר לו למשמע הידיעה כי "זאת התוצאה של הקמת ממשלת הטרור של אבו מאזן עליה בירך העולם".

יו״ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, מביע את צערו העמוק על הרצחם של שלושת הבנים. ״בשעות קשות אלו אני מחבק את משפחות שעאר, פרנקל ויפרח האצילות שלימדו את כולנו שיעור באהבת ישראל ואהבת האדם״, אמר. ״על ישראל לצאת למלחמה בלתי מתפשרת נגד הטרור בכלל ונגד ארגון החמאס בפרט. הגיע הזמן שגם הפלסטינים יבינו שהחמאס יוביל אותם לאבדון ויוקיעו אותו מההנהגה הפלסטינית ומקרבם״.

ח"כ ואל"מ במיל' מוטי יוגב בתגובה קשה עם פרסום מותם של שלושת החטופים: "אל נקמות ה' אל נקמות הופיע עם היודע הידיעה המרה על הרצח הנפשע של שלושת הנערים גיל-עד, נפתלי ואייל, השם יקום דמם, לב כולנו עם משפחות שער, פרנקל ויפרח. על ממשלת ישראל להחליט על מלחמת חורמה בחמאס וכל הקרוב לרוצחים – קודם. את בתיהם של הרוצחים יש לפוצץ עוד הלילה ואת משפחותיהם לגרש לעזה אל מעבר לגדר עוד הלילה לבלתי שוב. על מרחב חברון, חלחול ובית כחיל להטיל סגר ועוצר עד הודעה חדשה. בחמולות קוואסמא ואיעש יש לפגוע בכל דרך אפשרית. וכל הקרוב, קרוב יהיה לפגיעה. את כל מנהיגי החמאס".

בעקבות ההודעה על מציאת גופות שלושת החטופים, קרא הערב (שני) ח"כ שטבון: "ישראל מוכרחה כעת לצאת ל-'חומת מגן' ביו"ש". עלינו לרסק את הטרור ולגבות מחיר, אין דרך אחרת".

דוברת צה"ל לשעבר, ח"כ מירי רגב מגיבה לרצח שלושת הנערים: "ארגון הטרור האכזרי צריך לשלם מחיר כבד על הפשע הנתעב הזה. על ראש הממשלה להורות לארגוני הביטחון לרדוף את החוטפים עד חורמה. אני מבקשת לחזק את ידי המשפחות השכולות. צער המשפחות הוא צערה של המדינה כולה, ואבלו של עם ישראל כולו. כולנו משתתפים באבל הכבד מנשוא. נזכור שעל אותם מחבלים שפלים אמרה חברת הכנסת חנין זועבי שהם "אינם טרוריסטים". אני קוראת ליועץ המשפטי להעמידה לדין, ואני בטוחה שהכנסת לא תעניק לה חסינות – גם אם היא תבקש את זה".

השר וחבר הקבינט הבטחוני נפתלי בנט: ״אין מחילה לרוצחי ילדים . לבנו עם המשפחות כעת, זה הזמן למעשים ולא לדיבורים.״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.