המערכת הפוליטית סוערת בעקבות פרשת האסיר X • כל התגובות • צפו בתחקיר המלא שפורסם ברשת הטלוויזיה האוסטרלית

יום לאחר הסערה שנחשפה במליאת הכנסת לגבי  הסוכן X , כתבה ח"כ מירי רגב מי שלשעבר שימשה כצנזוריית ראשית של מדינת ישראל, באחת מהרשתות החברתיות 'פוסט' הקורא להעמיד לדין את הח"כים שחשפו לעיני כל הציבור את פרשת האסיר האוסטלרי. "פניתי ליועץ המשפטי לממשלה לברר מי הדליף את הפרשה,אני לא מבינה מדוע הח"כים הפרו את צו איסור הפרסום הגורף שהטיל בית המשפט. לא יכול להיות שחברי כנסת הם מעל החוק, עלינו למתוח גבול בכל הקשור בביטחון המדינה".

עוד אמרה ח"כ רגב "הגשתי גם פניה לועדת האתיקה וקצין הכנסת להעמידם לדין.  אין כאן עניין של סתימת פיות , אלא ניסיון לשמור על ביטחון המדינה בעידן תקשורתי-טכנולוגי מתקדם וכאשר ח״כים מדברים בכנסת זה נותן לגיטימציה לתקשורת לדון בנושאים שעומדים בצו איסור הפרסום".

בתגובה למה שאמרה ח"כ מירי רגב, ענתה ח"כ זהבה גלאון יו"ר מרצ : "אני רוצה להציע לחברת הכנסת רגב שלפני שהיא צועקת, שתלמד דבר או שניים על תפקידם של חברי כנסת ועל הסיבה לקיומה של החסינות הפרלמנטרית  אנחנו חברי הכנסת נמצאים כאן כדי לדאוג לאינטרס של הציבור,  לא כדי לחסום בינו לבין רשויות השלטון ולהסתיר ממנו מידע, בטח לא כשהמידע הזה מופץ כבר ממילא בכל העולם" .

במליאת הכנסת שוב התעוררה פרשת אסיר X. שר הפנים, אלי ישי  הודיע על ביטול את הגעתו למליאת הכנסת:"מכיוון שהשר לביטחון פנים החליט לבטל את בואו למליאת הכנסת באופן תמוה, פנתה ח"כ זהבה גלאון  לאלי ישי ואמרה: "האם אתה מודאג מכך שישראל של שנות 2000 אנשים מוחזקים בכלא ומתים בו מבלי שהציבור ונבחריו ידעו על כך?"
השר ישי ענה: "אני לא מכיר מדינה דמוקרטית בעולם כולו כמו ישראל שפועלת באופן חוקי ודמוקרטי שמדינות אחרות יכולות רק להתקנות בכך, בכל התחומים ללא יוצא מן הכלל, ואני מברך על כך".

כאמור השר אהרונוביץ ביטל את הגעתו לנאום היום במליאת הכנסת, מפני החשש לשאלות ח"כים ושרים בסיום נאומו על פרשת 'האסיר X'

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.