"המערכת": מיקי חיימוביץ על מצוקת הדיור החרדי – צפו בסרט המלא

התוכנית מעוררת הסערה על חרדים של מיקי חיימוביץ, על מצוקת הדיור של הציבור החרדי, המתוארת בתוכנית כ'קרב על הבית' לחילונים, שמרגישים שהחרדים פלשו להם לעריהם לפי ששם יש דירות זולות בהרבה.

בתוכנית פינחס זלצמן קבלן ויזם חרדי לוקח את צוות "המערכת" באישור רבותיו, על מנת שיראו כמה גדולה המצוקה הנוראה של הציבור החרדי, אך למרות הכל הדבר יוצר חיכוך ומלחמות קשות בהמון ערים ברחבי הארץ כמו בית שמש ועוד.

זלצמן מראה לצוות ממול קיבוצים שלימים שלכל תושב יש שטחים למרעה עם חניה לרכבים עד אין סוף: "תראו מה קורה כאן, לחרדים אין את כל השטחים העצומים שיש לציבור החילני, על מה הם מתלוננים".

גם שחר אילן מבין מאוד את המצוקה של הציבור החרדי ואומר: "זאת אכן בעיה קשה שאיתה מתמודדות הזוגות החרדים".

צפו בתוכנית המערכת – פרק מלא – באדיבות רשת

18 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ואני הייתי בטוח שהחרדים הורגים וגונבים כמו הערבים וכדומה שמסוכן להכנס לשכונות שלהם ובסוף מתברר שגם לבקש יפה אסור להם כי מיד מסריטים ועושים עליהם סרט שבאמת במקומות אחרים יש כל יום מכות בין שכנים לא בקשה או דיבור ממש מכות ורציחות וגנבות ולא עלינו גם ביו יהודים שלא שומרים מצוות ותורה לאו דווקא גויים וערבים אז החרדים אנשים טובים ומנומסים בלי אלימות בלי פצועים וכדומה וזה שהם באים לשכונות חילוניות כי אין להם ברירה אי אפשר לבנות ולא נותנים אישורים לבניה בשכונותיהם כפי שראינו הכל נוצל ולא פותחים להם ערים אז הם צריכים לישון איפה שהוא לכן הם קונים באזורים כאלה וזה לא מרצונם זה בלית ברירה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. תן לי דירה בבית שמש ב750 ש"ח, הלוואי….עובר את ה950 ש"ח

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. טיש זה שלוקחים את הידיים ודופקים על השולחנות זה טיש

  גורניק |
  הגב
 4. די לשנאה!!! הלילה נשרף גן דתי מכל שנאה הזאת!!!
  למה אתם מחכים???!!!!

  יוני |
  הגב
 5. הייתי רוצה לראות, כיצד ערוץ זה מעלה כתבה ארסית נגד ההשתלטות הערבית בפסגת זאב בירושלים, בנצרת עילית, ועוד. ונגד ההשתלטות הסודנים ושאר מהגרים על דרום תל אביב, על ערד [כן כן, ערד מההשתלטות החרדית] ועל אילת ועוד שכונות. שם הם מפריעים יותר מהחרדים, למשל גניבות ואונס….

  אני מחכה.

  הבנתם, למה ערוץ זה הוא אנטישמי ?

  יוסי |
  הגב
 6. עדיף היה עם הכתבה הזאת לא הייתה!
  ועדיף היה שבמקום ההסתה והשנאה על החרדים, הייתם דואגים לכם החילונים ומבקשים ודוחקים את הממשלה שתדאג לחילונים ערים חילוניות, ושלא תחשבו שהחרדים כן מקבלים מהממשלה ערים, אנחנו מבינים שאם לא נותנים וחייבים,,, אז דואגים! והציבור החרדי חד-משמעי לא מעוניין לגור לצד חילוני והסיבה היחידה שהיא לא מעונינת, היא, בגלל חינוך קדושה וטהרה לילדים.
  הכתבה הזאת הסריחה את כל החרדים וכמו שהתקשורת אוהבת והיא הצליחה, אבל תבינו שזה הסתה לשמה ולא כמו שמיקיל'ה אמרה, שהיא מביאה את הדברים בצורה מאוזנת, התוכנית יזומה מראש, לשנאה.
  כואב הלב, שבמקום אהבה ואחדות לייצר ולהגיע להבנות, התשקורת מייצרת שנאה ופירוד בעם, והכי הזוי, זה, שזה מתואם מראש כל השנאה, התשקורת מפחדת שתתקרבו לחרדים, אתם עלולים להתחרד ח"ו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. נא לסדר את הסרט
  לא רואים כלום פה
  בכל האתר זה מצוין
  רק פה הסרט לא מופיע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. בערד גרים חרדים מ1979

  הקימו כולל אחרי זה גן ילדים חדר ובית יעקב
  בסוף 1981 הקימו ישיבה קטנה אחרי זה ישיבה גדולה

  והיום גרים שמה קרוב לאלף משפחות חרדים מגיל 60 עד גיל אברכים שהתחתנו לא מזמן

  היום ב"ה כמעט בכל עיר בארץ יש משפחות חרדים שמתרבים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. תדעו לכם שזה מה שקורה שאין ברסלב.כי לא רואים כאלו דברים בברסלב!!!!

  להיות חרדי זה נהיה מותג! אני חרדי אבל לירוק על נשים יהודיות??
  וזה לא שהחילונים טלית שכולה תכלת כן..

  לכן יש הרבה על מה לדבר אבל דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום!

  וגם זה מה שקורה שאין צדיק אמיתי שמדריך את אנשיו! כי בברסלב בוערת אש של קירוב לא של התרחקות מהחום!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. אחינו החרדים.

  להיות יהודי זה לא רק לשמור מצוות או ללמוד תורה , זה גם ללמוד מההיסטוריה ומדברי חז"ל וליישם.

  לא חרבה ירושלים אלא בגלל שנאת חינם – וכל עוד אתם מתייחסים אלינו החילונים כאל אלה "שטועים" ולא מכבדים את זכותינו לחיות לפי אמונתינו , אתם דואגים שלא רק אנחנו נטבע, אלא כל הספינה תטבע.

  אתם יכולים להמשיך לגור בכוכים וללדת 15 ילדים, אנחנו יכולים להמשיך לגור בדירות של 150 מ"ר עם שתי חניות וטיולים לחו"ל פעמיים בשנה , ללכת לסרטים ותאטרון ומידי פעם לשבת עם האישה בבית קפה.

  כולנו יכולים – אבל השאלה היא האם יכול להיות שאתם תלדו רק 5 ילדים ותגורו ג"כ ב-150 מ"ר ותדאגו לרווחתם הפיזית של הילדים , ואם אנחנו יכולים גם ללמוד תורה ולהטמיע חוקותיה בלי להדרש למימוש כל המצוות.

  האנשים הקטנים יגידו לא. אנשים לא רציונאלים שמוחם שטוף באמונות מאגיות ואינם מתחברים לממשות הריאלית יגידו לא , אבל אלו שלמדו מהעבר וראו מה קורה כשהפרושים והצדוקים היו מנותקים יגידו "חייה ותן
  לחיות".

  או שנחיה זה עם זה או שנהיה תלוים זה לצד זה … לא לשכוח מה קרה לפני 80 שנה !

  ישעיהו |
  הגב
  • יש חילונים שמשלמים כספים רבים בשביל שיהיה להם רק ילד אחד. לפי כך נבין שילד=מתנה. תאר לעצמך שתקנה מתנה ענקית לבן שלך.תתאמץ להגיע עד אליו אם המתנה הכבדה הזאת וכשתדפוק לו בדלת הוא לא יפתח לך את הדל אלא יגיד אבא תודה אבל אני לא רוצה את המתנה הגדולה הזו.תבין אותי,אין לנו מקום למתנה הזו.את המתנות שלך תתן למישהו אחר. זה לא כפיות טובה?? זה מה שאנשים אומרים לקדוש ברוך הוא:אני שמה "מחסום ארז" כדי לא להקלט,כדי שבטעות המתנות שלך לא יגיעו אליי…חח שאוותר על הנוחות של הלוקסוס??איך ארגיש מרווח של 150 מטר מרובע?? לפני 80 שנה לכל משפחה,בעיקר ספרדים, היה הרבה ילדים.אף אחד לא חי ב150 מ"ר.כולם הרגישו היטב צפיפות.אבל היה חממה במשפחה וכיף אמיתי,שלא לדבר על חינוך מושלם שהיום בדור הפייסבוק הריקני אפשר רק לשאוף להגיע לסוליה של האמהות החכמות האלה.אני מאחלת לך באמת שהשם יתן לך ולכל הטועים בדרך בינה להבין את הדרך הנכונה.וזה שהגבת תגובה כזו זה רק אומר כמה אתה רוצה את השם ולא יודע פשוט איך מגיעים לכתובת הנכונה…בע"ה שהשם יגאל אותך גאולה פרטית ואת כל עם ישראל שיגאל ברחמים.שבוע טוב

   יהודיה שאכפת לה מאחיה |
   הגב
  • החלטתי להגיב לכל טעות שיצאה לך מכתיבתך:
   1. ההיסטוריה הכי עתיקה שיש זו התורה הקדושה ששם יש הכל.
   2.מה הכוונה לחיות לפי אמונתינו? האמונה שלנו היא תורת משה ואם שלכם לא הרי אתם כעובדי עבודה זרה.
   3.אתם לא נדרשים לקיים מצוות אתם מצווים.ולא מאיתנו אלא מאבינו שבשמיים.
   4.למה הלכת קרוב 80 שנה לכל אורך התורה הקב"ה החריב את כולם כשלא הלכו בחוקותיו-"נח והמבול.""קורח ועדתו". כשזנו עם בנות מואב 24,000 מתו.וזה מעט מסיפורי התורה.

   קצת ידע... |
   הגב