המעשנים מקטרים: מחירי הסיגריות נוסקים – הפתרונות

 מחירי  הסיגרות עולים? מה הפתרון? כולנו אוהבים להחזיק משהו ביד, לשאוף, לנשוף, להחזיק את העשן עמוק בתוך הריאות רגע לפני שנושפים אותו החוצה. באותו רגע העולם נעלם, ולא חשוב הריח הרע או הבריאות: שתי השניות האלה של השאיפה והנשיפה, המשחק בעשן, ממכרות כמעט כמו הניקוטין שנמצא שם.

 לא צריך הרבה סיבות להפסיק, כמובן. אם לא די בסכנת המחלה הידועה ומחלות הריאות כדי להפחיד את המעשנים הכבדים, עכשיו, כשהמצב הכלכלי רק הולך ומחמיר, וחפיסות הסיגריות נוגסות חלק ניכר מהתקציב החודשי במשק הבית, אפילו המזלזלים בסיכון הבריאותי, מחפשים פתרונות אחרים

 אם תעשנו מלברו זה יעלה לכם יקר, פתרונות אפשריים: חברת 'דובק' הוזילה את המחירים על הסיגריות מה שיכול להקל על התקציב.

 פתרון נוסף הוא הסיגריה האלקטרונית, שהגיעה לארץ לפני כשנתיים, התקבלה אצל רבים כפתרון אידיאלי. מתקן דמוי סיגריה שהומצא בסין, עם סוללה וגוף חימום שמאדה נוזלים, פעולת העישון בה נותנת תחושה זהה לעישון סיגריה רגילה ואפילו פולט עשן (אדים), אבל אינו נחשב מזיק כמו סיגריה רגילה, וההוצאה הכספית נמוכה יחסית.

תופעה זו אשר גרמה למכורים לנטוש את הסיגריות הרגילות לטובת שימוש בסיגריה אלקטרונית, הביאה לכך שגורמים שונים בעלי אינטרסים בעניין דאגו למגר ולמזער את נזקיהם, ע"י פרסומים והפצת שמועות וכתבות על בעיות בריאותיות שיתכן וקיימים בשימוש בסיגריה אלקטרונית, ואף הרחיקו לכת לומר שיתכן וסיגריה אלקטרונית גרועה יותר מסיגריה רגילה (מגוחך), ואכן, פרסומים אלו השפיעו על חלק ניכר מהציבור שחזר לעשן את הסיגריות הרגילות.

רופאים אמריקנים רבים ממליצים על הסיגריות האלקטרוניות כאמצעי גמילה מסיגריות המכילות ניקוטין.

  ראש עיריית ניו יורק אסר  היום על המעשנים של הסיגריות האלקטרוניות לעשן בתחומי ניו -יורק והמפגינים  מוחים על ההחלטה, חלק מהם אף מארגנים תביעה נגד העיר במטרה לבטל את החוק. "אני חושבת שזה מעצר שאנשים בתהליך גמילה של סיגריות, בעזרת סיגריות אלקטרוניות, יצטרכו לצאת החוצה ולהיות עם המעשנים", אמרה אחת המעשנות, אילונה אורשנסקי, לתקשורת המקומית.

"זה הרבה פחות מסוכן לסובבים", הוסיפה מעשנת אחרת שהביעה את אכזבתה מהחוק, "בגלל הסיגריה האלקטרונית האנשים מסביב לא צריכים להתמודד עם העשן".

ואילו מה חושבים המומחים בישראל?  פרופ' בן־עמי סלע, מנהל המכון לכימיה פתולוגית בבית החולים שיבא בתל השומר וחבר יועץ למחלות ריאה של האגודה למלחמה בסרטן: "אף אחד לא יכול לחשוד בי שאני מעודד לעישון, ומעולם לא עישנתי", הוא אומר. "אבל מבחינתי, סיגריה כזאת הרבה פחות מסוכנת מסיגריה רגילה. בסיגריה רגילה יש מאות חומרים מסרטנים, רעילים ורדיואקטיביים, ובדיקות הראו שאלה כמעט אינם קיימים בסיגריה האלקטרונית, אם בכלל. בניגוד לסיגריה רעילה, שנוצרת מרעלי טבק שצורכים בטבע, האלקטרונית נוצרת במעבדה ואפשר לשלוט בחומרים שמכניסים לתוכה.

פרופ' יונה אמיתי, מומחה לטוקסיקולוגיה ולבריאות הציבור בישראל:

הסיגריה האלקטרונית בטוחה לשימוש, אין בה חומרים רעילים ומסרטנים והיא עדיפה על פני סיגרית הטבק הרגילה, העתירה בניקוטין ובחומרים כימיים מזיקים ומסרטנים. הבדיקה בדקה את תכולת החומרים הכימיים, סיווגם וריכוזם בתוך הנוזל שמצוי במיכל האידוי בסיגריה האלקטרונית- כל החומרים שנמצאו על תווית מיכל הסיגריה האלקטרונית שנבדקה בטוחים ומאושרים לשימוש, כולל במזון ללא מגבלות. אף אחד מהחומרים הכימיים שנמצאו בנוזל במיכל של הסיגריה האלקטרונית שנבדקה אינו מסרטן. בנוסף, החומרים בטוחים לשימוש בשאיפה. בריכוזים הנמוכים שנמצאו לא צפוי שיגרם נזק לדרכי הנשימה ולא צפוי כלל שתיגרם בצקת ראות.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כיום האופציה של עישון סיגריה אלקטרונית אין ספק שבריא יותר מעישון סיגריות בפועל, אך כמובן שמומלץ מאוד בכלל לנסות ולעבור לדרכי אידוי טבק שנחשבים כיום לבריאים הרבה יותר ומומלצים, מצרף קישור לכתבה מעולה בנושא שנותנת הסבר על ההבדל בין עישון סיגריות לאידוי טבק

  http://www.vaposhop.co.il/important-information/how-does-the-vaporization-process

  ופושופ |
  הגב
 2. והכתבה כאן נראית כמו פירסומת לסיגריה אלקטרונית. אולי תביאו מחקרים אוביקטיבים בנושא? אפילו את שם הכתב לא רואים בבירור.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב